"Для чого це Росії?
1. Продемонструвати «добру волю» тим західним державам, які вагаються, не готові до персональних жорстких санкцій, зупинки Північного потоку — 2, воєнної підтримки України і масованої фінансової допомоги.
2. Відволікти увагу від гібридної атаки, де Росія буде «ні до чого». Принаймні, на початковій стадії.
3. Якщо Росія не піде в гібридний наступ (сумніваюся, але раптом), то вимагати в обмін на цю «деескалацію» поступок вже від України. І знайде «розуміння» серед частини західних держав.
Росія замилює очі, а в атаку насправді збирається, то які сценарії?
Головне — почати агресію без визнання участі регулярної армії, але виправдати її приєднання вже в процесі: агресія з окупованого Донбасу (з весни минулого року вважаю найбільш вірогідним сценарієм).
Починають так звані 1-й і 2-й армійські корпуси «ЛДНР», а далі включається Росія офіційно на підставі однієї з двох причин:
1) Захист російських громадян згідно з російським законодавством;
2) Путін підписує офіційне визнання «ЛДНР» (чим він трохи може поторгуватися із Заходом зараз після офіційного звернення до нього Держдуми, а може одразу визнати), а тоді ці «незалежні держави» звертаються по оборонну допомогу. Найбільш вірогідний сценарій.
3) Росіяни пробують відвоювати якусь підконтрольну Україні частину Донбасу, а тоді заходять як миротворці.
Тим часом, поки вони офіційно не «приєднаються» до конфлікту або «врегулювання», ключові слабкі місця — Донбас, з одного боку, і провокації, диверсії, терористичні акти на решті території України".
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...
"Схоже, своєю заявою щодо Криму президент України послав західним лідерам сигнал, що готовий сідати і домовлятися. Путін - стоїть на своїх, давно озвучених позиціях. Чи вдасться дуету американських президентів Байдена і Трампа за допомогою певних дій і...