Чому Зеленський помилився, коли розкритикував Байдена через відсутність на Саміті миру, - дипломат

Надзвичайний і повноважний посол, радник директора Національного інституту стратегічних досліджень Андрій Веселовський в ефірі Radio NV прокоментував доволі емоційну заяву глави держави і пояснив, чому Байден вчинив саме так і що це змінить, передають Патріоти України.

Якби ми знали два місяці тому, що президент США не приїде туди, то була би інша атмосфера. А так складалося враження, що ось ці семеро (з саміту Групи семи — Ред.) плюс керівництво Європейського Союзу, які будуть зустрічатися на два дні раніше в Італії, тобто поруч, вони так само дружно сядуть в один літачок і прилетять на [Глобальний] саміт миру, побудуть там дві години для представництва, а їхні міністри залишаться; і виробиться хороший документ з хорошою присутністю.

А тут виявляється, що це не так. Це, напевне, відчуття якихось втрат, відчуття другорядності українського проекту. І це, звичайно, впливає. Президент або прем'єр-міністр якоїсь арабської чи африканської, чи азійської країни з більшим задоволенням приїде на Саміт миру або надішле свого міністра закордонних справ, якщо знатиме, що буде можливість сфотографуватися поруч з Байденом, з [канцлером Німеччини Олафом] Шольцом, з усім списком. З [британським прем'єром Ріші] Сунаком зараз вже ніхто не буде фотографуватися (адже у нього вибори і мало шансів на них перемогти — Ред.).

Емоційна реакція Зеленського

Давайте згадаємо саміт минулого року у Вільнюсі, коли був емоційний твіт президента Зеленського, мовляв, не дають Україні запрошення і «для чого тоді цей саміт і чого я сюди лечу?» Погана була реакція. Доводилося потім президенту Зеленському виправдовуватися і посміхатися вдвічі більше, ніж це було потрібно, на спільних заходах разом з західними нашими партнерами.

Я думаю, що буде і в цьому випадку так само.

Емоційність хороша для розмов з платниками податків. Їм можна сказати: «Цей хлопчик втратив батька і ми в нього зараз беремо біоматеріал, тому що його батько загинув в [гіпермаркеті], він там працював на касі». А керівниками держав емоційність не потрібна. Потрібен жорсткий прагматичний розрахунок.

Їх ми не можемо якимось чином переконати в нашій потрібності № 1 з тієї простої причини, що перед ними є їхні власні завдання, їхній власний електорат, їхнє власне майбутнє. Воно для них завжди буде важливіше. У коханні, а так само і в війні, кожен працює насамперед на себе.

Якщо ми візьмемо політиків, то кожен з нормальних тверезих політиків (не [експрезидент РФ] Дмитро Медвєдєв) скаже, що Байден робить абсолютно вірно. Він хоче перемогти у виборах. Він допомагав Україні і зобов’язався допомагати далі. Його переобирають і він буде далі допомагати. А що буде, якщо виберуть його суперника, ще не відомо. І тому і для України, і збалансованої Америки це нібито добре. Це скажуть політики.

Що скажуть громадяни? Громадяни скажуть, на жаль, протилежне. Вони скажуть: «Якщо для Байдена Анджеліна Джолі чи Джордж Клуні, чи хто інший важливіший, ніж доля України, великої держави в центрі Європи, то, мабуть, для Америки це не так і важливо. То чого пнутися, чого викладати всі свої ресурси, всі свої можливості нам, платникам податків; для чого нам підтримувати тих, хто підтримує Україну насамперед?» Тобто є тут нюанс.

Але політика — це жорстока річ і нічого вдієш. Треба сприймати, що політика жорстока річ. Тому виправити те, що недоробила політика, або те, що вона зробила неправильно, можуть тільки українські бійці зі зброєю в руках.

Джерело: Радіо НВ
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

110 років із часу боїв на горі Маківка: Як січові стрільці змусили росіян відступати

вівторок, 29 квітень 2025, 15:59

110 років тому, з 29 квітня до 4 травня 1915-го, Українські Січові Стрільці боролися за гору Маківка з російськими військами під час Першої світової війни. Ті бої за Маківку стали одними з найвідоміших і найславетніших сторінок в історії легіону Україн...

"Це реально план, графік": Військовий експерт розповів, як ЗСУ обирають цілі для ударів по Росії

вівторок, 29 квітень 2025, 15:45

Україна має список всіх обʼєктів оборонної промисловості на території Росії, про що раніше повідомляв і очільник ГУР Кирило Буданов. Про це розповів військовий експерт Євген Дикий, розповідаючи про те, як Україна обирає цілі для ударів по Росії, переда...