"Чи цікава для України угода із США, яка має сприяти приходу американських інвесторів в Україну? Звісно, так. Чому ж ми відмовили? Україна дуже прозора країна. Все, що потрапляє в Україну, більше не є таємницею. Колись на другий день виклали зрадницький контракт Тимошенко-Путін щодо газу. Зараз на другий день з’являється драфт домовленості, яку міністр фінансів США привіз Зеленському стосовно українських рідкісноземельних копалин", - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Чи цікава для України угода із США, яка має сприяти приходу американських інвесторів в Україну? Звісно, так. По-перше, це інвестиції. Якщо раптом американські інвестори прийдуть. Це гроші в бюджет. Це створення робочих місць. Це зменшення ролі олігархів в український економіці. Ну, принаймні, українських олігархів. Це набагато більші лобістські потужності України у разі потенційних майбутніх загострень у Росії імперських комплексів. Тобто в теорії для нас це дуже цікаво.
Чому ж Україна в обличчі Зеленського відмовила американцям? Бо це була дуже дивна угода. США пропонують Україні створити Фонд, куди будуть спрямовуватися доходи від ренти, яку зараз отримає держава, і який матиме право першої ночі у разі розробки будь-яких нових корисних копалин. І цей Фонд займатиметься реконструкцією України. Але США при цьому нікому нічого не винні, нічого не дають. Тобто немає угоди, що ми разом з вами створюємо Фонд і видобуваємо щось, оплачуючи при цьому американську підтримку. Ні. Ідея в тому, що США вже допомогли Україні, а тепер Україна віддає борг. Але у нас немає боргів перед США. Так само Україна могла б сказати, що США винні нам трильйони доларів за відмову від ядерної зброї і тепер буде вічно розраховуватись.
За адміністрації Байдена Україна отримала, дійсно отримала, значну підтримку від США. У критичний момент. Це була запорука виживання. Ця допомога не така масштабна, як європейська, що може бути новиною для Трампа, але вона була критична важлива. Але це була допомога у вигляді грантів. США самі ухвалили рішення про гранти. І у України немає боргу перед США.
Таким чином, будь-який Фонд, що створюється, не може обговорювати вже надану допомогу. Цю тему закрито. Предметом цього Фонду можуть бути тільки майбутні операції. І про них можна говорити. І треба. Бо знову ж таки для України це вигідна ситуація. Цікава. Це ми запропонували США таку ідею. Просто в офісі Трампа її дуже творчо переосмислили. Але, говорячи мовою самого Трампа і його колег з вулиць Нью-Йорка: «Не можна вимагати оплатити послугу, яка вже зроблена». Не просто так же цей договір пропонували укласти під юрисдикцією Нью-йоркського суду. Тим більше, що, судячи з промов Венса у Мюнхені, США припиняють бути другом, союзником і партнером, а переходять у роль контрагента. Де «нічого особистого, тільки бізнес».
І, звісно, що в цьому договорі немає нічого про американські війська для охорони українських надр.
Ще один момент. Велика зацікавленість США досить дивна. Бо особливого інтересу з боку їхніх компаній до українських надр ніколи не було. І цей фонд, суто теоретично, може бути інструментом контролю українських надр, які і не будуть видобуватися, але і не потраплять до американських конкурентів. Якщо такий контроль нічого не коштує, то велика спокуса його мати. І ми бачимо з останніх виступів американських високопосадовців, що цими конкурентами можуть бути і європейці. І якщо США не планують інвестувати у підтримку України, то для них це може бути цікава безкоштовна опція.
Якщо ж вони дійсно планують видобувати щось в Україні, і дійсно розраховують на прибутки, то тоді можуть самі собі пояснювати, чому підтримують Україну. Умовно, це може бути у формі ленд-лізу. Ви нам зброю, а оплата буде йти з нашого спільного фонду. Якщо це так, то є довіра, що цей Фонд дійсно планує заробляти гроші. І якщо люди Трампа повернуться і продовжать розмову, то ми зрозуміємо, що в них дійсно є інтерес. Якщо ж ні, то це класичний варіант "Нє прокатіло".
"Давайте не будемо робити з себе ідіотів і пояснювати великі політичні та геополітичні процеси якимись «особистими відносинами». Думаєте, Гітлер знищив Чехословаччину, бо був дуже ображений на чехів? А Чемберлен з Даладьє санкціонували це, бо їм колись...
У п’ятницю, 21 лютого, на виставці Defense Tech Innovations Forum 2025 вперше показали українську ракету Трембіта. Про це повідомляє телеканал Армія TV, публікуючи відео, передають Патріоти України. Зазначається, що ця українська ракета летить з швидкі...