Чи дозволять США бити своєю зброєю Україні по цілях у РФ, - Тетяна Ворожко

"Лідери Конгресу, колишні високопосадовці, представники України закликають Адміністрацію США зняти заборону на використання американської зброї по військових цілях в Росії. Пентагон каже, що політика поки що не змінилася, але дискусії ведуться", - пише старша редакторка «Голосу Америки» Тетяна Ворожко у своїй колонці, передають Патріоти України, та продовжує:

"Спікер Палати представників Майк Джонсон вважає, що потрібно зняти заборону завдавати ударів американською зброєю по військових цілях на російській території. Він додав, що США, на його думку, мають дозволити Україні «вести війну так, як їй це потрібно».

«Я вважаю, ми повинні дозволити Україні вести війну так, як вони вважають за потрібне. Вони повинні мати змогу дати відсіч. І я вважаю, що намагання контролювати зусилля на мікрорівні - це не дуже хороша політика для нас», — сказав Джонсон, відповідаючи на запитання конгресової кореспондентки Голосу Америки Катерини Лісунової.

Один із лідерів демократів у Палаті представників Піт Агілар, відповідаючи на це ж питання Голосу Америки під час пресконференції, сказав, що Україна отримала додаткове фінансування для боротьби за свою свободу, але координація та обговорення деталей застосування військової допомоги США тривають.

«Ми очікуємо, що це продовжуватиметься на додаток до ресурсів, які їм надаються. Але важливо, що вони мають ресурси, щоб виграти цю боротьбу та захистити себе як демократію в регіоні. І ми продовжуватимемо гарантувати, що вони мають ці ресурси», — сказав він.

Як раніше писав Голос Америки, Комітет з розвідки Палати представників звернувся із двопартійним листом до міністра оборони США Ллойда Остіна, в якому законодавці, серед іншого, висловили свою «сильну підтримку» наданню дозволу Україні атакувати цілі на території Росії. Без цього, кажуть вони, українці не можуть ефективно захищатися.

«Це надзвичайно важливо, щоб адміністрація Байдена дозволила військовим лідерам України мати можливість здійснювати повний спектр операцій, необхідних, щоб відповісти на неспровоковану атаку Росії на їхню суверенну територію», — йдеться у листі.

Лідер республіканської меншості у Сенаті Мітч Макконнелл: «Настав час для адміністрації задіяти додаткову допомогу та припинити мікроменеджмент використання Україною американської зброї».

Зняти обмеження на використання американської зброї закликав лідер Республіканської меншості в Сенаті Мітч Макконнелл.

«Настав час для адміністрації задіяти додаткову допомогу та припинити мікроменеджмент використання Україною американської зброї», — заявив він у записаній промові під час онлайн-дискусії в Атлантичній раді 21-го травня.

Минулого тижня в Конгресі працювала делегація українських депутатів, до якої входила й депутатка від партії Голос Олександра Устінова. Вона говорить, що побачила там повне розуміння української позиції.

Дозволити Україні вражати російські військові цілі на її території закликав американських партнерів й президент України Володимир Зеленський, про що він, зокрема, розповів в інтерв'ю New York Times, опублікованому 21 травня.

За його словами, цитує видання, нездатність України це робити створила для Росії велику перевагу. Лише використовуючи американські ракети та іншу зброю для знищення матеріально-технічних центрів у Росії та російських літаків на російській території, сказав він, Україна може ефективно захистити себе від російського наступу на прикордонні території.

Він розповів, як ЗСУ спостерігали за скупченням військ та підготовкою росіянами атаки на Харківщині, але не могли, через заборону партнерів, завдавати удару, щоб їх зупинити.

Зеленський припустив, що основна причина, чому партнери стримують Україну від цих дій, — загроза ядерної ескалації з боку Росії — є перебільшеною. Президент України вважає, що Путіна стримує почуття самозбереження. «Він може бути ірраціональним, але він любить власне життя», — цитує видання Зеленського.

Раніше колишня виконувачка обов’язків заступника держсекретаря Вікторія Нуланд заявила, що Білому дому необхідно змінити політику. «Якщо атаки відбуваються безпосередньо з-за кордону в Росії, абсолютно справедливо вдаряти по цих базах. Я вважаю, що настав час надати українцям більше допомоги в ударах по цих базах всередині Росії», — сказала вона в інтерв'ю ABC News.

З подібною тезою виступив на слуханнях в Гельсінській комісії Конгресу США й колишній заступник міністра оборони США Майкл Раян. «Ми повинні забезпечити вогонь на великій відстані для українських військових, щоб вони могли перешкоджати російським силам, де б вони не були, включно з Російською Федерацією, щоб зупинити руйнування Харкова та відновити ініціативу. Бо щойно Росія більше не зможе постачати свої війська і вони більше не зможуть підтримувати своє командування та контроль — іншими словами, Україна може знищити їхні штаби — тоді українська армія буде більш мотивованою та краще навченою, і вони почнуть перемагати», — сказав він на слуханнях «Закрити небо. Звільнити Україну» 16 травня.

Політика США з цього питання наразі не змінилася, але ведуться дискусії з партнерами, сказав речник Міністерства оборони Пет Райдер, відповідаючи на питання кореспондента Голосу Америки в Пентагоні Остапа Яриша 21 травня.

«Ми зосереджені на тому, щоб забезпечити Україну засобами, необхідними їй для захисту своєї суверенної території. І знаєте, ми це розуміємо. Ми будемо продовжувати розмови з нашими українськими партнерами, а також з нашими міжнародними союзниками та партнерами, коли йдеться про засоби, зокрема протиповітряної оборони, які Україна потребує для свого захисту», — сказав Райдер.

Після 22-ї зустрічі Контактної групи з питань оборони України в понеділок міністр оборони США Ллойд Остін зазначив, що в політиці немає змін, але «динаміка повітря трохи інша», відповідаючи на запитання про те, чи може Україна за допомогою американської ППО вражати бомбардувальники, які скидають плануючі бомби на Харківську область з території Росії.

На прохання Голосу Америки роз’яснити цю позицію, Райдер відмовився розбирати різні сценарії, але зазначив, що стратегічний намір США полягає у тому, щоб Україна могла захистити свою територію.

Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Чарльз Браун підтвердив, що США та союзники наразі зосереджені на допомозі Україні діяти на власній території.

«Ми працювали над тим, щоб забезпечити, щоб Україна мала здатність захищати себе, зосередитися на ближньому бою та бути в змозі це зробити, використовувати не лише те, що надаємо ми, але й те, що надають інші, щоб мати можливість захистити себе та впливати на поле бою. Тому ми продовжимо працювати над цими деталями», — сказав він 22 травня під час виступу в Атлантичній раді у Вашингтоні".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Китайці вкрали секретні технології новітніх винищувачів США F-22 та F-35 - ЗМІ

субота, 29 червень 2024, 0:25

Китай активно намагається отримати секретні дані про найновіші та найсучасніші платформи збройних сил США. Після крадіжки даних про авіацію, вони почали вербувати пілотів, попереджає розвідка Five Eyesпередають Патріоти України. Народно-визвольна армія...

Президент та його офіс захищають шантажиста Романа Кравця? - Бутусов

п’ятниця, 28 червень 2024, 22:40

Зеленський та Єрмак не коментують свій зв'язок з шантажистом та здирником Романом Кравцем, ухилянтом від мобілізації та 153-м номером у списку партії Слуга народу. Президент та його офіс захищають шантажиста? . Це розслідування стало б сенсацією у бу...