Чи ревнують собаки?

Експерименти підтвердили здатність собак ревнувати

Вважається, що почуття ревнощів неможливо без високого рівня самосвідомості, розуміння свого місця в складних соціальних взаємовідносин народу і положення інших людей. Все це звучить занадто «людиноподібних», проте власники собак часто помічають, що їх вихованці здатні вести себе вкрай ревниво, якщо господар приділяє занадто багато уваги іншій тварині. Ці суб'єктивні спостереження підтвердили і експерименти, про які вчені повідомляють в статті, опублікованій в журналі Psychological Science, інформують Патріоти України.

Амалія Бастос і її колеги з Оклендскго університету в Новій Зеландії поставили досліди з 18 домашніми собаками, поміщаючи їх в ситуацію, що викликає відчуття браку любові з боку господаря. Тваринам показували сцену, в яких господар пестив іншу собаку, або (контроль) пухнастий флісовий циліндр. Далі між ними і першим собакою опускали бар'єр. Побачивши «конкурента» тварини кидалися на нього з куди більшою силою, ніж коли бачили «противника» у вигляді м'якої і явно неживої іграшки.

За словами авторів дослідження, така поведінка несе три ключові ознаки ревнощів. Воно виявлялося лише при взаємодії господаря з потенційним соціальним конкурентом, але не з неживим об'єктом; було прямим наслідком цієї взаємодії, а не простого присутності конкурента поруч. Нарешті, воно тривало і в тому випадку, якщо взаємодія відбувалося поза прямої видимості.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Безглуздість: Поки з Закарпаття в Угорщину пливуть пляшки, Україна купує у неї пластмасу

середа, 23 червень 2021, 8:10

Як українські підприємці заробляють на переробці вторинної сировини та чому її ввозять з-за кордону? Навіщо Україна купує сміття з інших країн та як українські підприємці заробляють на переробці вторинної сировини, яку ми щодня викидаємо на смітник. Ко...

Думку про те, що можна пити помірно, спростовано: Вчені довели, що будь-яка доза алкоголю шкодить мозку

середа, 23 червень 2021, 7:50

Дослідники з Оксфордського університету вивчили взаємозв'язок між самооцінкою споживання алкоголю приблизно 25 тис осіб в Великобританії і скануванням їх мозку. Давно відомо, що вживання алкоголю погано впливає на здоров'я людини. Думка про те, що можн...