"Чи вирішила очевидна загибель в авіакатастрофі боса найманців «Вагнера» проблему Пригожина для Путіна? На перший погляд, відповідь ствердна. З осені минулого року Пригожин публічно ображав міністра оборони Сергія Шойгу та главу Генштабу РФ Валерія Герасимова з приводу їхніх невдач у веденні війни проти України. Потім наприкінці червня він публічно оскаржив офіційні обґрунтування вторгнення в Україну в лютому 2022 року — це був щонайменше непрямий удар по Путіну — і розпочав свій заколот, захопивши штаб Південного військового округу в Ростові-на-Дону та спрямувавши свої війська на Москву", - пише екс-посол США Джон Гербст у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:
"Хоча спочатку високопоставлені російські чиновники засудили це як державну зраду, проте протягом доби Кремль уклав угоду, яка переконала Пригожина припинити похід на Москву в обмін на безпечний відхід до Білорусі. Коротше кажучи, Путін, який позиціонував себе сильним, виглядав слабким і вразливим.
У наступні два місяці це відчуття тільки посилилося, оскільки Пригожин проводив у Росії набагато більше часу, ніж у Білорусі. Він зустрічався з африканськими лідерами в межах саміту Росія-Африка в Санкт-Петербурзі і навіть став публічною особою російської підтримки перевороту в Нігері. І все це робила людина, яка публічно ставила під сумнів заявлені причини війни Путіна проти України.
Тож так, Пригожин мав піти, і це не змусило себе чекати, оскільки кожна його нова публічна ініціатива нагадувала про вразливість сильної людини. А його смерть стала попередженням про те, що кидати виклик царю — дурна гра. Щоб підкреслити це, того самого дня, коли розбився літак, Кремль звільнив Суровікіна — приятеля Пригожина.
Це, звісно, зупинило кровотечу, але не вирішило проблему Путіна. Він не може скасувати події останніх двох місяців, а російська еліта не забуде того, що бачила. Навіть якщо Пригожин пішов, ним все одно будуть захоплюватися — за відносні успіхи Вагнера в Україні порівняно з російською армією, за турботу про своїх солдатів і за готовність висловити вголос свої побоювання з приводу розумності вторгнення Путіна в Україну. Головна причина заколоту Пригожина — путінські невдачі в Україні — залишається. І якщо одні високопоставлені гравці в Москві можуть дійти висновку, що кидати виклик цареві Путіну занадто небезпечно, то інші можуть зробити висновок, що помилка Пригожина полягала в тому, що він зупинив похід своїх військ на Москву.
Той факт, що він протримався стільки, скільки протримався, свідчить про наявні тріщини в режимі. Можливо, цього тижня Путін вирішив проблему Пригожина. Він, безумовно, ще раз наголосив, що суперечити йому небезпечно. Але за останні два місяці він також продемонстрував, що не настільки впевнений у собі, щоб діяти негайно. Урок полягає в тому, що якщо ви починаєте переходити йому дорогу, то не зупиняйтеся. Не менш важливим є й те, що умови для того, аби кинути виклик Путіну, зберігаються".
На інстаграм акаунті співака Wellboy раптом з’явився репост російського співака, який активно гастролює територією країни-терориста. Про це повідомляє МУЗВАР, передають Патріоти України. Пізніше репост з рекламою гастролів російського співака було вида...
Лідер гурту "Хамерман знищує віруси", журналіст Альберт Цукренко прокоментував фото, які ілюструють деградацію Донецька після початку війни та захоплення його російськими окупантами, передають Патріоти України. "рсск мір", - написав він лаконічно у Fac...