"Живіше всіх живих, як думаєте, що? Міфи! Особливо міфи у харчуванні. Про їжу та дієти не говорять хіба праски та пилососи. А коли щось повторюють дуже часто на телебаченні, пишуть газети та журнали, в певний момент якась думка стає загальноприйнятою і відключається критичне мислення", - пише лікар-дієтолог Оксана Скиталінська на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Мабуть кожен із вас хоча б раз зустрічав застереження, що диню потрібно їсти окремо, що її не можна ні з чим поєднувати, інакше вона у шлунку гнитиме, не перетравиться, але в будь-якому разі, це небезпечно і ми можемо навіть померти.
Коли ж задатися метою і почати шукати хоч якісь серйозні наукові дані, скільки людей померли від змішування дині з іншими продуктами, їх не виявиться.
"Ноги" у цього та багатьох інших міфів ростуть з популярного колись напрямку про роздільне харчування. Започаткував його натуропат Герберт Шелтон, який не був ні лікарем, ні науковцем, але склав таблицю несумісності продуктів, з якою потрібно начебто звірятися перед тим, як щось поїсти.
Від дині в тій таблиці відвернулися всі продукти. Така собі диня-вигнанець.
Правда, про цю таблицю нічого не чули французи, італійці, іспанці і продовжують, як ні в чому не бувало, їсти диню з прошуто, сиром і з усім підряд. Не розуміють, на яку смертельну небезпеку наражаються. Я навіть скажу більше: під час конференції з довголіття у Лос-Анджелесі в 2018 році в якості здорових снеків подавалися горіхи, диня, кавун, темний шоколад і кава.
Насправді організм людини - це прекрасна і дуже складна система, яка за величезний період еволюції пристосувалася до вживання змішаної їжі.
Процес травлення починається вже в роті, там розщеплюються молекули вуглеводів, продовжується у шлунку - там молекули білків розщеплюються до амінокислот, а потім вся ця ріденька кашка зі шлунку маленькими порціями потрапляє у 12-палу кишку, і там вже сумішшю ферментів та жовчі білки, жири та вуглеводи повністю розщеплюються і просуваються у тонкий кишечник, де всмоктуються, і потрапляють в кров, а з неї - на основну "фабрику" - печінку.
Якщо подивитися, з чого складається диня, то в ній є багато води (до 90%), розчинних вуглеводів - глюкози, фруктози та сахарози (складають 90% сухого залишку), вітаміни (С, К, фолати), багато калію, трошки магнію, фосфору, а також органічні кислоти (яблучну, лимонну та інші), сліди жирів та амінокислот. Ці цифри лише приблизні і залежать від багатьох факторів - сорту, клімату, присутності сонця і навіть розподілу в плоді - ми знаємо, що серединка найсолодша, а до самої шкірки не обгризаємо.
Коли ми це зрозуміємо, нам буде важко стати жертвою чергового міфу, навіть якщо його повторюють "зірки" телебачення та інстаграму. Тим, хто висуне останній аргумент - різну активність ферментів та різну кислотність, нагадаю, що потрапляючи зі шлунка в 12-палу кишку, суміш нейтралізується бікарбонатом натрію, який виділяється підшлунковою залозою.
Тож підсумовуючи: диня - це природний десерт, солодощі, тому їсти її бажано, як вишукані солодощі - трошки і смакуючи. Диню можна додавати в смузі, змішувати з кисломолочним сиром, блакитним, моцарелою, оздоблювати нею запечену рибу, овочеві салати, каші. І всюди вона буде доречна".
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...