Ще ввечері 25 жовтня лідер Радикальної партії Олег Ляшко повідомив про свою перемогу в окрузі №208, за яким він пройшов в раду в далекому 2012 році. Але вже вранці обставини склалися не найкращим для Олега Валерійовича чином — його конкурент Анатолій Гунько, висунутий "Слугою народу", вирвався вперед. Ляшко у своїй звичайній манері пояснив невдачу підступами опонентів і звинуватив представників "Слуги народу" і Службу безпеки в спробі вкрасти у нього перемогу. Втім, за станом на ранок, 28 жовтня, ЦВК підрахувала 100% голосів і відставання Ляшко склало 2,3% (1446 голосів), так що про перемогу головного "радикала" країни говорити навряд чи доводиться, як і про політкарʼєри його дружини Росіти, яка програла вибори на Київщині. Чим же запамʼятався виборцям "український Жириновський", який ризикує назавжди випасти з української великої політики?
Простий хлопець з села — такий образ Олег Ляшко приміряв на себе давно і не зовсім безпідставно, адже починав він свою карʼєру трактористом і скотарем колгоспу "Прогрес" села Лозівка Ворошиловоградської області. Втім, близькість до народу і землі тривала недовго — майбутній "радикал" зайнявся журналістикою і поїхав до столиці, через що нібито почалися його проблеми з законом — в грудні 1994-го суд визнав майбутнього депутата винним у розкраданні державного майна та засудив на шість років тюремного увʼязнення. Через рік його звільнили за амністією, а в 1998-му судимість була достроково погашена. З реноме скандального журналіста Ляшко вирішив спробувати пробитися в політику, але в парламент потрапив лише з третьої спроби. Так, в 1998-му він зняв свою кандидатуру з виборів, в 2002-му посів лише третє місце на мажоритарному окрузі та, нарешті, в 2006-му все ж пробився в депутати завдяки 26-му місцю в списку Блоку Юлії Тимошенко.
Вперше українці звернули увагу на досі мало відомого політика в липні 2006 року, коли він заявив, що звернувся в Генпрокуратуру з вимогою порушити кримінальну справу за фактом підкупу лідера СПУ Олександра Мороза. За твердженням Ляшко, лідер СПУ нібито отримав за розвал коаліції і імпічмент президента Віктора Ющенка $300 млн. У результаті в Раді створили комісію з розслідування заяви, на її підсумкове засідання був запрошений і сам Олег Ляшко. Він передав її членам аудіокасету нібито з доказами, а член комісії соціаліст Василь Волга після огляду касети повідомив, що в ній "зажувало" плівку. Касету повернули Ляшку, але він відмовився предʼявити її журналістам — з тих пір за ним закріпилася слава скандального і епатажного політика, люблячого створювати навколо себе шоу.
"Ви гірше Януковича, скотиняки!" — кричав він тоді у Верховній Раді.
Ще одна яскрава історія з Ляшко часів Януковича повʼязана з прес-конференцією головного санлікаря Росії Геннадія Онищенка, який критикував якість українських продуктів. До зали тоді увірвався Ляшко і, лавіруючи між охороною, кинувся пропонувати всім присутнім сир, ковбасу і сало: "З Бессарабки, і ще Алена з Білої Церкви передала". Захід було зірвано.
Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...
Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...