"Чиновники з Міноборони вкотре сіли в калюжу: авансують підприємствам десятки мільярдів гривень, однак на фронт у заявлені терміни доходить менше половини мін. Однак і з ними серйозні проблеми. Що відбувається? "Нам не страшні московські воші, нам страшні українські гниди". Так колись писав Симон Петлюра. І його вислів сьогодні актуальний, як ніколи", - пише політик і громадський діяч Борислав Береза на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Це відео та документи від військових, якім видають от такі міни, українського виробництва. І коли ми бачимо, як боєприпас або не вилітає, або падає поруч з мінометом, або не розривається, або пошкоджує міномет, то постає запитання - хто з виробників бракованої продукції буде за це покараний і чи виправлена ситуація, щоб і інші міни не були такими? Чи це вже "Велике крадівництво 2.0"?
До речі, підтверджую, що для свого виправдання люди з високих кабінетів та з Кабміну використовують аргумент, що це не міни браковані, а це у ЗСУ не вміють користуватися 120 мм мінами і не стежать за сухістю основних зарядів, мовляв, не з вишибним проблема. Ок, якщо з мінами все добре, то може взяти всіх цих "правильних та вміючих" виправдовувачів, зібрати і одних поставити тримати позицію, а інших прикривати їх цими мінами? От тоді і побачимо, все так з ними - чи ні? Бо точка зору дуже змінюється, коли високопосадова особа змінює місцезнаходження з теплого кабінету на траншею.
А поки вам ще трохи інформації для розуміння рівня проблеми:
В період з 5.02.24 по 24.02.24 державним підприємствам ПХЗ та "Завод ім. Артема" АОЗ надали авансом 49,5 млрд грн за постачання боєприпасів калібрів 152/122 мм. Постріл 122 мм в кількості 250 тисяч штук до кінця року, починаючи з травня, повинен був поставити "ПХЗ", 50 тисяч - Артема. З усієї партії тільки "Артема" спромігся поставити мізерні 20 тисяч штук.
Окрім того, ПХЗ було проавансовано постачання 500 тисяч мінометних мін. ПХЗ спромігся поставити лише 160 тисяч штук, причому корпус цих мін виявився виготовлений не зі сталистого чавуну, а зі звичайного сірого, який не має осколковості та під час підриву перетворюється на пил, що зменшує втрати серед ворогів. Міни ПХЗ та Артема низької якості - не спрацьовують вишибні заряди, підривники, дуже низька якість тротилу.
Попри те, що боєприпасів навіть такої якості поставлено всього 35% від оплаченої наперед суми, наразі МО планує проавансувати ще орієнтовно 20-30 млрд. грн. цим виробникам із терміном поставки на 2025 рік. Найбільша проблема цих планів полягає в тому, що в разі авансування цих додаткових коштів, добросовісним постачальникам якісних боєприпасів буде оголошено про відсутність коштів на поставку їхньої продукції".
Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі. . У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. ...
Журналіст-розслідувач Христо Грозєв заявив, що в столиці країни-агресора РФ Москві та в Санкт-Петербурзі з’явився «університет» із підготовки диверсантів від Головного розвідувального управління (ГРУ), передають Патріоти України. В інтерв'ю на YouTube-...