При цьому, підкреслюють вчені, стабільні значення С-реактивного білка вказували на більш стабільний перебіг хвороби.
Всього в дослідженні взяли участь 100 пацієнтів. Їм оцінювали динаміку біомаркера в крові протягом декількох днів після госпіталізації.
«Клінічний стан всіх цих пацієнтів був відносно схожим під час поступлення до лікарні, проте вже через 24 години ми змогли побачити за динамікою С-реактивного білка запалення, яке в подальшому доводило їх у відділення інтенсивної терапії», – заявив співавтор дослідження, лікар відділення реанімації Еді Йонг Кім.
Вчені підкреслюють, що одного аналізу на визначення рівня С-реактивного білка – мало. Аналіз слід проводити протягом трьох днів, щоб простежити динаміку показника.
«Результати мають важливе практичне значення з точки зору вибору початкової стратегії лікування пацієнтів. Деяким буде необхідна рання імуномодулююча терапія для попередження важких ускладнень і дані лабораторних тестів будуть аргументом для лікарів для швидкого призначення цих препаратів», – вважають експерти.
У госпіталі Брігхем, де проводилося дослідження, вже змінили протокол і включили туди обов'язковий моніторинг рівня С–реактивного білка протягом перших трьох днів після госпіталізації.
Україна поступово модернізує свою систему протиповітряної оборони (ППО), чия якість вже перевершує систему ППО Великої Британії. Проте є ще одна країна, яка є абсолютним лідером у цій галузі. Про це розповів полковник британської армії у відставці, ана...
Численні джерела вважають, що за справою міністра національної єдності Олексія Чернишова та спробами змінити на посаді прем'єра Дениса Шмигаля, стоїть Андрій Єрмак. Про це пише видання The Economist, передають Патріоти України. У статті зазначається, щ...