"Вчора свій пост про забудовника, котрий привласнив мільярди на одязі для військових, проілюстрував фото його з родиною – всі у дуже гарних вишиванках. Як на мене, посил був очевидний: хлоп впевнений, що вишиванка – це така спеціальна індульгенція, котра анулює будь-які суми вкраденого, будь-які злочини і будь-яку аморальність", - пише політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Але, як виявилось, контекст був очевидний не для всіх. Кілька хороших, порядних людей на мене образились – вони вирішили, що я в пості ставлю знак
рівності між вишиванкою і крадінням. А потім і в інших соцмережах читачі накинулись на мене з подібними ж обвинуваченнями. Довелось повертатись до теми і роз’яснювати більш чітко.
Ясно, що я абсолютно точно не вважаю, що носій вишиванки – автоматично крадій і аморальний тип. 99% тих, хто вдягає вишиванку на свято чи в будень, порядні. Але є умовний 1% (може, трохи більше) просто мімікрує під порядних людей саме за рахунок вишиванки: на собі, на дружині, на дітях, на песику і на автівці...
Але знаєте, я впевнений, що проблема все ж саме в 99% - бо це саме вони толерують аморальність, корумпованість, крадіжки в держави і у війська. Європа за всіма опитуваннями вважає, що ми одна з найбільш толерантних до корупції націй – і має на це всі підстави. Бо більшість переконана: корупція – це депутат, прокурор якийсь невідомий, помічник міністра. А коли це кум, брат, сват – так це не корупція, а своєрідне мастило для соціального ліфта і олива для взаємодії соціальних «шестерень».
Інститут репутації в нас повністю відсутній – тобто, суспільство, громада, оті 99% пристойних людей його не підтримують. У Великій Британії ще 18-19 ст. за обвинувачень представника еліти (так, я в курсі, що в нас еліти нема) в значно менших проступках, ніж корупція (банальна несплата карткового боргу, мезальянс), з людиною відбувалась соціальна смерть. Вона переставала існувати для суспільства, для громади і для бізнесу. Тож люди дуже слідкували за своєю репутацією. А в нас вкрав, вдягнув вишиванку – і все простилось. Можливо, не ідеально чесний, але все ж наш. Нема чого чіплятись до людини.
І окремо привертає увагу мене як політтехнолога аспект відсутності в них навіть не те щоб вдячності, а інстинкту самозбереження, збереження комфортного середовища. В сенсі, відсутність якщо не патріотизму, то хоч суто користувацької лояльності до України.
Я особисто знаю багатьох з «вишиванкових імітаторів», їхні розумові, освітні, соціальні обмеження – такі тільки в нашій країні могли досягнути міністерських постів, побудувати політичну чи бізнесову кар’єру. І тільки тут вони можуть красти в таких обсягах, що ціла Європа шоковано заздрить. І при цьому всьому лишатись рукоподаваними – не ставати соціальними вигнанцями чи соціальними трупами. І все одно – жодного пристойного ставлення до держави-донора, держави-комфортера. Найменшої вдячності. Хоча, може, вони якраз вишиванку на урочистих фото і вважають вдячністю?".
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
Військові КНДР вже перебувають в окупованому Маріуполі та на захоплених росіянами територіях Харківської області. Про це повідомляє CNN із посиланням на джерело в СБУ, передають Патріоти України. За словами співрозмовника, до Маріуполя прибули "технічн...
"Друзі мої, маю багато запитань щодо крайнього ворожого удару по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності. Відповідаю: головне – не панікувати, а далі кожен на своєму місці боротися за Україну", - пише лідер українських добровольців Дмитро Ярош н...