"Для Білорусі та Казахстану зараз - особливий момент", - Портников

Олександру Лукашенку, щоб зберегти і своє правління в Білорусі, і саму Білорусь, без міжнародної підтримки йому не обійтися.

Майк Помпео у Києві. Фото: AFP.

"Незважаючи на всі проблеми, які пов’язані навіть не з американсько-українськими відносинами, а з ситуацією навколо імпічменту президента Дональда Трампа, візит державного секретаря США Майка Помпео до Києва можна назвати передбачуваним. Ще до приїзду держсекретаря можна було не сумніватися в тому, що він висловить підтримку Україні, буде засуджувати дії Росії в Криму і на Донбасі та закличе Київ до продовження політичних і економічних реформ", - пише оглядач Віталій Портников у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:

"Набагато складніше передбачити підсумок поїздок держсекретаря до Білорусі, Казахстану і Узбекистану. Всі три країни, так чи інакше, тісно пов’язані з Росією. Білорусь і Казахстан – члени Євразійського економічного союзу і ОДКБ. Узбекистан намагався уникати цих інтеграційних об’єднань, але після смерті президента Іслама Карімова його наступник Шавкат Мірзійоєв намагається поліпшити відносини з Москвою. У цьому сенсі приліт американського державного секретаря до Ташкенту – це демонстрація готовності Вашингтона підтримати суверенітет Узбекистану, можливість для нової влади не поспішати в обійми Кремля.

Але і для Мінська, і для Нур-Султана зараз – особливий момент. Росія постійно схиляє президента Олександра Лукашенка погодитися з «поглибленою» інтеграцією, а простіше – з поглинанням Білорусі Росією. Це прагнення Путіна вже викликало низку політичних і економічних криз у відносинах між двома країнами. Але Лукашенко занадто сильно залежить від Москви, він сам вибудовував режим, який буквально задихається без російських дотацій. І для того, щоб зберегти і своє правління в Білорусі, і саму Білорусь, без міжнародної підтримки йому не обійтися.

А в Казахстані триває транзит влади. І при цьому ми не знаємо, які погляди у Кремля на нового казахстанського президента Касима-Жомарта Токаєва. Кремль і за Єльцина, і за Путіна побоювався прямої конфронтації з Нурсултаном Назарбаєвим, який і зараз, після своєї відставки з посади президента, залишається найвпливовішою людиною в країні. Але, можливо, наступнику Назарбаєва з такою конфронтацією доведеться зіткнутися – і в цьому сенсі розмова з американським державним секретарем буде аж ніяк не зайвою. Так, про практичні результати такої розмови ми навряд чи дізнаємося зараз – але обов’язково зрозуміємо це згодом.

Єдине, що відрізняє пострадянське турне Помпео від його поїздки до Києва, так це те, що і в Мінську, і в Нур-Султані, і навіть в Ташкенті все ще продовжують жити за політичним московським часом. А в Україні, як я сподіваюся, вже живуть за київським".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 17 квітня: Про що цього дня українці спрадавна вперто мовчали, аби не стати бідними

четвер, 17 квітень 2025, 8:55

17 квітня за новим стилем (30 квітня за старим) вшановують пам'ять священномученика Симеона Персидського, єпископа Акакія Мелетинського і папу римського Агапіта. За старим стилем сьогодні вшановують преподобного Йосипа Піснописця. . *** . Симеон жив ...

Зеленський призначає головою Сумської ОВЦА Олега Гигорова, який втік та кинув підлеглих та зброю на початку вторгнення на Луганщині, - Бутусов

середа, 16 квітень 2025, 23:25

Таке призначення загрожує безпеці Сумської області. Зеленський призначає головою Сумської обласної ВЦА людину сенатора РФ зрадника Деркача Олега Гигорова, який втік та кинув підлеглих та зброю на початку вторгнення на Луганщині. Таке призначення загро...