"Ще у 2022 році я писав, що Китай може стати основною причиною, чому Росія зможе вести війну проти нас дуже довго. Я також писав, що Китай не дасть Путіну програти та буде підтримувати його в міру зростання такої загрози. Власне, десь так і сталось", - пише політолог Віктор Андрусів у своєму Телеграм-каналі, передають Патріоти України, та продовжує:
"Сьогодні Китай купує 50% російської нафти, товарообіг між ними виріс зі 150 млрд дол. до 240 млрд дол. з 2022 року, і китайці постачають росіянам обладнання для військових заводів, для збільшення обсягу військової продукції. Щобільше, Китай і Росія за ці роки стали мало не братами-близнюками, постійно діючи в унісон щодо війни в Україні. Очевидно, що без такої підтримки російські війська вже давно б не змогли продовжувати бойові дії. Тому для нас Китай є проблемою номер 2 після Росії.
Цього тижня Трамп довів тарифи проти Китаю до 125%, а китайці відповіли піднявши до 84%. Зрозуміло, що це тільки початок протистояння між двома економіками світу, на які припадає майже 40% світової економіки. Цей конфлікт ще відомий як "пастка Фукідіда". Подивімось, як може відповідати Китай, окрім тарифного протистояння.
Тарифне протистояння є всього лише верхівкою айсберга. Насправді кілька тижнів тому був злитий стратегічний документ Пентагону, де Китай визнавався основним ворогом США й у військовому плані. Більшість аналітиків робили прогноз, що Китай поставив собі за мету бути готовим до вторгнення на Тайвань у 2026 році, і це вже досить скоро. Те, що ці плани є серйозними, свідчать наміри США перекинути додаткові війська в тихоокеанський регіон, зокрема, 20 тисяч військових планують забрати з Європи.
Тому військове вторгнення Китаю на Тайвань має під собою дуже великі шанси, і тарифна війна може стати додатковим поштовхом для цього. Проблема також полягає у тому, що США не можуть собі дозволити віддати Тайвань, який виробляє 90% високотехнологічних чипів, без яких американці програють конкуренцію в питаннях штучного інтелекту.
Ще одною відповіддю Китаю може стати більша і пряма військова підтримка РФ. Наприклад, ми вже бачили полонених китайських добровольців. Зрозуміло, що кількість цих "добровольців" раптом може дуже швидко вирости. Це вигідно Китаю в плані отримання бойового досвіду перед його можливим вторгненням на Тайвань, а також створення серйозних проблем США в Європі через загрозу перемоги Путіна в Україні.
Це друга тарифна війна Трампа з Китаєм. Перша була у 2018-19 рр., тоді він обклав тарифом 15-25% 360 млрд дол. китайських товарів. Китайці також відповідали підвищенням тарифів. Закінчилась ця війна підписанням мирної угоди в січні 2020 року - “фаза 1”, де Китай брав на себе зобов’язання купляти товарів з США додатково на 200 млрд дол. Мала бути й друга фаза, але строк Трампа закінчився.
Тому маючи такий досвід, Китай просто чекає на можливість нових переговорів. Тим більше, що Китай має ще один козир у рукаві — це девальвація юаня. Не дуже хороша історія, але це інструмент зберегти конкурентоспроможний експорт і зменшити удар тарифів. Я думаю цей сценарій поки найбільш вірогідний, оскільки розвіддані США показують, що китайці не готові до вторгнення на Тайвань. Але я особисто вважаю, що війна між США та Китаєм є неминучою".
"Росія дедалі частіше залучає українських підлітків до здійснення терактів на території нашої країни та ЄС. Яким чином вони виявляють найбільш схильних до співпраці осіб? І чим для самих підлітків є така співпраця: свідомим вибором на користь країни-аг...
Аеродром загорівся в російському Саратові. В тому районі фіксують стовп чорного диму. Про це повідомляють російські Telegram-канали, які також опублікували відео пожежі, передають Патріоти України. В російських соцмережах пишуть, що перед загорянням в ...