З тих пір, як в 1945 році американські війська виявили під концтабором Бухенвальд дві печери, повні награбованого нацистами майна, не замовкають чутки про наявність інших скарбів.
"Розкопки в кам'яному кар'єрі концтабору Бухенвальд повинні дати нову інформацію про наявність можливих тунелів або печер у вапняку гори Еттерсберг. Про це повідомили німецький телеканал MDR, Земельне відомство з охорони пам'ятників і археології Тюрінгії (TLDA) і Фонд "Меморіальні комплекси Бухенвальд і Дора-Міттельбау" у Веймарі", - пише німецьке видання Die Welt, передають Патріоти України.
У меморіальному комплексі Бухенвальд сподіваються, що завдяки розкопкам будуть знайдені нові дані про історію концтабору або ж на довгий час затихнуть безперервні домисли про наявність скарбів, зазначив заступник керівника меморіального комплексу Філіп Нойманн-Тайн. З 1990-х років так звані чорні археологи не дають спокою історикам і фахівцям із захисту історичних пам'яток, пише видання.
"Згідно зі спогадами ув'язнених, в концтаборі не було жодного дня, коли б люди не помирали від жахливо важкої роботи або їх не вбивали охоронці-есесівці. До розкопок спонукало розслідування, проведене телеканалом MDR. Згідно з ним, на аерознімку 1945 видно, що крім двох відомих тунелів в кам'яному кар'єрі могли вестися додаткові каменоломні роботи. у двох виявлених американською армією наприкінці квітня 1945 року тунелях знаходилося награбоване нацистами майно, мова йде про тонни золота і срібла, в тому числі з Освенціма, які потім нібито були відправлені через Франкфурт-на-Майні в США і Англію. До того ж, існують сумнівні креслення, зроблені, можливо, в 1946 році, на якиї відзначені ще шість тунелів або бункерів", - йдеться в статті.
"Чи дійсно всередині гори є награбоване майно, неясно. Згідно з наявними даними, можливо також, що в тунелях знаходяться документи Головного оперативного управління СС, який переїхав з Берліна в Бухенвальд", - зазначає видання.
"Концтабір Бухенвальд на горі Еттерсберг недалеко від Веймара був створений в 1937 році. До його звільнення 11 квітня 1945 року в ув'язненні в концтаборі перебувало майже 280 тис. осіб. Есесівці примушували в'язнів до роботи на німецьку військову промисловість. У таборі загинуло понад 56 тис. чоловік", - пише Die Welt.
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.
Гарною новиною є той факт, що російські агенти отримують підозри. Проте важливо не зупинятися на досягнутому та звернути увагу на Верховну Раду, адже там подібних колаборантів дуже багато. Таку думку висловив підполковник ЗСУ, заступник командира 3 ОШБ...
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...