Повна воєнна перемога Росії із встановленням власного маріонеткового уряду в Києві для Кремля буде значно гіршим варіантом закінчення війни, аніж умовна "бойова нічия" із рівноправною мирною угодою. Таку думку висловив старший науковий співробітник Центру Міллера в Університеті Вірджинії Брантлі Вомак на сторінках видання The Hill, передають Патріоти України.
Аналітик зазначає, що у найгіршому для України сценарії Путін може дочекатися моменту, коли Захід припинить істотну підтримку ЗСУ, і українські ресурси скінчаться. Після цього Кремль цілком може завершити війну своїм початковим наміром із встановленням маріонеткового уряду в Києві. Але така перемога несе для Росії ризик спалаху українського опору і відновлення західної підтримки.
"Перемога, навіть у разі її досягнення, була б для Росії стратегічною катастрофою. Це закріпило б ворожнечу з Європою, і санкції США стали б незворотними. Ізоляція збільшила б залежність від Китаю, ускладнивши вразливість Росії на її сибірському фронті. Контроль над Україною був би виснаженням російських ресурсів навіть більшим, ніж окупація Афганістану. Продовжувана мілітаризація російської економіки перешкодила б диверсифікації, щоб не покладатися на доходи від нафти", – вважає Брантлі Вомак.
На його думку, насправді найбільш позитивним для Росії результатом війни в Україні було б встановлення миру шляхом рівноправних переговорів. "Угода полегшить військовий тягар Росії та задовольнить не лише Європу та США, але й Китай та глобальний Південь. Санкції можна було б скасувати, а звернути увагу на відновлення як української, так і російської економіки. Жодна зі сторін не досягла б своїх військових цілей, але повна перемога видається неможливою для України та саморуйнівною для Росії", – пояснює аналітик.
На думку Брантлі Вомака, провал літнього контрнаступу ЗСУ та перспектива зменшення зовнішньої підтримки можуть зробити Володимира Зеленського більш відкритим для компромісу – хоча б неофіційного.
Співак Олег Винник анонсував свій перший концерт після довгої перерви, який відбудеться 21 грудня у Варшаві. У мережі звернули увагу на транслітерацію його імені на афіші, передають Патріоти України. "Отакий от маємо подарунок перед Різдвом — "Ге" в кв...
28 листопада за новим церковним календарем згадують святого сповідника Стефана Нового. У народному календарі - Сойкін день. . ***. Преподобномученик Стефан Новий народився 715 року в Константинополі. Це були часи, коли у Візантійській імперії панувало ...