До "карантинного сепаратизму" і закликів "не слухати Київ" буквально половина кроку, - політолог

Реакція очільників тих населених пунктів, які не потрапили у "зелену зону", була прогнозованою.

"Заяви, які лунають у контексті розмежування України на "кольорові зони" від міських голів, потребують уваги, а проблеми, які їх обумовили – вирішення. Власне, урядова ідея з "кольоровими зонами" і була покликана мінімізувати карантинні обмеження по більшій частині території України", - пише політолог Петро Олещук на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Однак реакція очільників тих населених пунктів, які не потрапили у "зелену зону" теж прогнозована. Вони мусять реагувати на запити очолюваних ними громад, а громади у своїй масі не хочуть ні нових обмежень, ні відновлення тих обмежень, що були раніше.

Однак найгірше, що може відбутися у цій ситуації – це перетворення теми "карантинної війни" на базову концепцію на наступних парламентських виборах, де міські голови грають ролі "добрих поліцейських" у протистоянні зі "злими поліцейськими" в особі державних органів. Так і до "карантинного сепаратизму" і закликів "не слухати Київ" буквально половина кроку.

Що робити? Зрозуміло, що зараз ніхто у повному обсязі карантин не відновить. Якими би не були показники. Карантин не користується підтримкою у суспільстві, і не буде користуватися без різкого та катастрофічного погіршення ситуації, і це треба враховувати. Які би графіки не малювали у Києві, на місцях бачення ситуації буде іншим. Це реальність, воювати з реальністю – це даремна витрата ресурсів.

Отже, Уряд має скоординувати роботу з органами місцевого самоврядування таким чином, аби саме вони брали на себе ухвалення рішень по карантинним заходам, а також брали на себе відповідальність за їх ухвалення/неухвалення. Інакше нас просто чекатиме 3 місяці політизації цієї проблеми та сперечань, хто "поганий" а хто "добрий", і "хто у всьому винуватий".

Рішення про обмеження має ухвалювати самоврядування. І всі повинні знати, що за те, що ситуація прекрасна/погана, несе відповідальність теж воно. Децентралізація – так децентралізація. Органам же державної влади слід зайнятися у першу чергу підготовкою до усіх можливих восени критичних ситуацій, і це теж, очевидно, треба робити в координації з органами місцевого самоврядування.

Найголовніше, що тут треба зрозуміти, що нормальна держава починається там, де органи самоврядування займаються своїми питаннями, а державної влади – своїми. Це і є "децентралізація". Ну і самоврядування дійсно може бути більш гнучким та ефективним, але у деяких питаннях без держави – ніяк. Ну і останнє, що нам зараз потрібно, реанімація різномантіних форм сепаратизму та "Услышьте [вставте потрібну назву]".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 25 червня. Що треба зробити, щоб у домі панували любов і злагода

четвер, 25 червень 2026, 7:09

25 червня: церковне свято сьогодні, від чого оберігає чудотворна ікона "Ізбавительниця". 25 червня за новим календарним стилем (8 липня - за старим) - свято чудотворної ікони Божої Матері "Ізбавительниця", яка зберігається в одному з українських монаст...

Цієї ночі щось особливе - спостерігачі пишуть про апокаліпсис в Криму: БПЛА атакують звідусіль, добивають об'єкти енергетики, військові аеродроми

четвер, 25 червень 2026, 5:50

В низці районів окупованого Криму у ніч проти четверга, 25 червня, лунає серія вибухів. Під атакою опинилася енергетична інфраструктура, передають Патріоти України з посиланням на моніторингові Telegram-канали. . Зокрема вибухи чули в районі Севастопо...