Попри множинні розробки дронів та добре опанування бійцями ЗСУ безпілотниками, схоже на те, що окупанти почали приміняти більш передові технології на полі бою. Про це пише експерт у галузі зв’язку, РЕР та РЕБ Сергій Бескрестнов — більше відомий як Сергій «Флеш».
«Вперше на власні очі побачив перехоплене відео з російського FPV з машинним зором та автозахопленням цілі. Щобільше, в режимі тепловізора. Поки що все сире, але вже на фронті», — зазначає він з тривогою.
Також спеціаліст розкриває відмінність таких дронів: пілот дрона доводить його до цілі й згори, з великої висоти позначає її. Далі дрон все робить сам.
Що змінюється завдяки такій технології? На думку експерта, куполи радіоелектронної боротьби (РЕБ) втрачають своє значення — наведений з великої висоти дрон вже неможливо зупинити, він здатен діяти автономно.
Крім того, досвід пілотів дронів перестає грати важливу роль — пілотові вже не доводиться виходити з-під вогню противника, обминати пастки тощо, безпілотник все робить сам.
Ще одна перевага — втрата картинки біля землі не страшна (дальність польоту коло землі зростає вдвічі).
Подібний дрон вражає ціль у русі точніше, що робить таку зброю більш перспективною.
«Мене це дуже турбує. Ви ж розумієте роль FPV у війні, — резюмує експерт. — Мої друзі з Мінцифри давайте пришвидшуватись з нашими рішеннями. Команд розробників у нас вистачає, треба їм допомогти».
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...