Співвідношення бойового морського флоту у Балтійському морі між країнами НАТО і РФ становить 12:1 на користь країн альянсу, розповів ексзаступник начальника штабу ВМС ЗСУ, капітан Андрій Риженко в інтерв’ю Українському радіо, передають Патріоти України.
За його словами, найпотужніший флот НАТО - у Німеччині, і "дуже складно" Росію з ним порівнювати.
"У складі російського флоту є два дизельні підводні човни, є два есмінці, побудовані фактично в післярадянські часи, два нові корвети, два сторожові кораблі, чотири одиниці малих ракетних катерів, сім одиниць малих протичовнових кораблів (більшість з них - радянські), а також ракетні катери і тральщики", - перелічив експерт.
Також, каже він, у Росії є ще 4 десантні кораблі, 3 з яких направлені в Чорне море й зараз беруть участь у війні проти України. "Тож російських кораблів не дуже багато, але Балтійське море дуже довге, і їм проблематично правильно розставити цей потенціал. Відтак росіяни шукають різні способи, як збирати інформацію від супротивника, щоб перевагу НАТО мінімізувати", - додав Риженко.
Водночас він розповів про економічне значення Балтійського моря для країн ЄС і НАТО, наголосивши, що воно значно більше, ніж військове, адже всі ці країни дуже розвинуті й мають високі технології. "Балтійське море використовується як для перевезення різних вантажів (а щодня через нього рухається близько 2 тисяч суден), так і як платформа для підводних кабелів, якими передається електрична енергія та інтернет-зʼєднання між країнами цього регіону", - зазначив він.
Експерт нагадав, що останнім часом почастішали "цікаві епізоди" з пошкодженнями підводних кабелів. "За останні 40 років позиція Росії стала набагато гіршою, тому що з 50 %, які контролював Радянський Союз та його сателіти, зараз у них залишилося лише 7%. Тому вони роблять все можливе, щоб якимось чином вплинути на інші країни, які вони вважають недружніми (хоча і хочуть вести з ними бізнес)", - каже Риженко.
Зокрема, він розповів, як "зникала частина підводного спорядження, як це було в Норвегії в 2021 році, або електропостачання, як це було з Фінляндією та Естонією пізніше", як "судно пошкодило підводний кабель, який передає інтернет-звʼязок між країнами".
"Усе це веде до серйозних економічних втрат у десятки мільйонів доларів. Тому для країн Балтійського регіону дуже важлива ця стабільність, і вони через різні безпекові організації - передусім НАТО - дивляться, як вони цю ситуацію можуть стабілізувати", - пояснив ексзаступник начальника штабу ВМС.
Тим часом для Росії, каже він, "вплив на енергетичні, інформаційні важелі ЄС дуже важливий, щоб вирішувати свої завдання із послаблення конкурентів та будівництва російської "імперії"".
9 травня за новим стилем (22 травня за старим) відзначають перенесення мощей Миколая Чудотворця. У народі це свято відоме як Миколай Весняний або Миколай Літній. За юліанським календарем сьогодні вшановують праведну Глафіру Амасійську. ***. На Миколая ...
У Кремлі готуються до чергового «параду Перемоги». І дуже нервуються через те, що Україна може зіпсувати святкування 80-річчя перемоги над нацистською Німеччиною. . Після того як Київ не погодився на запропоноване Путіним в односторонньому порядку три...