Директор французької компанії, яка постачає Україні винищувачі, управляє грошима оточення Путіна, - розслідування

Анрі Прольо, директор французької компанії Dassault Aviation, що постачає Україні винищувачі Mirage 2000 і зенітні комплекси, літає до Москви і управляє грошима «общака» найближчого оточення диктатора Путіна. Про це йдеться в опублікованих 18 липня результатах розслідування російського видання The Insider, передають Патріоти України.

Вдалося з’ясувати, що Анрі Едуар Прольо (у російських реєстрах його записано як «Прогліо») у країні-агресорі РФ належать три компанії — це ТОВ Анрі Прогліо Консалтинг, ТОВ АП Енерджі Едвайзорі та ТОВ Межпрожект. Причому ними керує або він сам, або члени його сім'ї.

Усі компанії спеціалізуються на наданні консультаційних послуг, а їхній оборот за три роки від початку повномасштабного військового вторгнення РФ в Україну становив понад 633 млн рублів. Крім того, Прольо щонайменше з листопада 2013 року є членом ради директорів АТ АБР Менеджмент. Цю компанію створили 2011 року за участю найближчих до диктатора Путіна бізнесменів і номінальних власників його активів — Юрія Ковальчука та Миколи Шамалова.

За інформацією The Insider, саме на це АТ покладено управління «кремлівським общаком», тобто активами, оформленими на банк Россия, страхову компанію СОГАЗ і медіакорпорацію Національна МедіаГрупа (НМГ).

До ради директорів АБР Менеджмент, крім Прольо, входить брат Юрія Ковальчука Кирило і голова правління банку Россия Михайло Клішин. Причому компанія перебуває під блокувальними санкціями США з 2016 року.

«Клішин і Ковальчук з 2016 року перебувають під американськими санкціями, а у 2022-му потрапили також до санкційних списків ЄС, Великої Британії та Канади. Усе це, однак, не заважає французькому топменеджеру працювати з ними, отримуючи за це великі суми. Витрати з виплати винагороди членам органів управління товариства за 2022−2024 роки склали 110,7 млн рублів», — пише The Insider.

За інформацією видання, Прольо продовжує літати в Москву кожні кілька місяців. Крім того, Прольо має знайомства серед представників французької влади, включно з колишнім президентом Ніколя Саркозі та чинним — Еммануелем Макроном. П’ять років — з 2009-го по 2014 рік — він очолював головну французьку державну електроенергетичну компанію Électricité de France (EDF). Однак його згодом було звільнено через підозри в корупції.

У 2014 році Прольо став головою ради директорів оборонного концерну Thales. Він є одним із найважливіших виробників військової продукції Франції та частково належить французькій державі. Однак саме зв’язки з Росією завадили йому затриматися на цій роботі і йому довелося покинути концерн у 2015 році, пише The Insider.

Проте, згідно зі звітністю Dassault Aviation за 2024 рік, Анрі Едуард зберігає посаду незалежного директора, а також голови Комітету з аудиту.

Багато років поспіль його робота часто привертала увагу преси через спірні ділові відносини з російськими чиновниками та держструктурами. Прольо неодноразово ставав фігурантом розслідувань, але йому все одно вдавалося зберігати провідні позиції у французькому бізнесі, підсумувало видання.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Готуємося до оборони міста Дніпра": Командирка медслужби "Вовків да Вінчі" Михайлова поділилась невеселим прогнозом

п’ятниця, 18 липень 2025, 22:59

Українська парамедикиня, командирка медичної служби "Ульф" батальйону "Вовки Да Вінчі" Аліна Михайлова вважає, що росіяни продовжать наступ на Дніпропетровську область та прагнутимуть подальшої окупації регіону. Про це вона розповіла в інтерв’ю проєкту...

"Удар точний. Ціль вражено": Український дрон наздогнав окупанта-мотоцикліста (відео)

п’ятниця, 18 липень 2025, 22:52

FPV-дрон батальйону SIGNUM наздогнав та знищив російського окупанта на мотоциклі. Відповідне відео опубліковано на каналі підрозділу, інформують Патріоти України.