Українські бійці використовують на фронті дрони на оптоволокні так само як росіяни, однак роблять це не так масово через їх значні мінуси. Про це розповів в інтерв’ю "Українському радіо" командир екіпажу безпілотних авіаційних комплексів "Кара Небесна" 4-ї бригади оперативного призначення "Рубіж" НГУ Андрій Отченаш, іпередають Патріоти України.
Так, за словами бійця, однозначним великим мінусом дронів на оптоволокні є те, що вони менш маневрені і можуть летіти на меншу дистанцію. Також не кожен пілот звичайного FPV-дрона може літати на FPV-дроні на оптоволокні, тому що з ним потрібно значно обережніше поводитися.
"В ньому є велика кількість мінусів: як мінімум в таку прекрасну погоду, як зараз, можна бачити відсвічування ниток і відповідно можна знайти місце зльоту самих пілотів. Звісно, що пілоти російські від цього страждають і їм це дуже не подобається", - додав боєць.
За його словами, наразі Сили оборони України як альтернативу використовують низькочастотні дрони, які не так легко посадити засобами РЕБ. Проте застосовуються і дрони на оптоволокні.
Водночас Отченаш зазначив, що українці вже залітали на оптоволокні вглиб території ворога на 30-50 км. "Як це робилося розповідати не буду, але такі дистанції дають надії, що навіть якщо в противника буде велика кількість дронів на оптоволокні, ми зможемо використовувати свої дрони значно ефективніше і значно глибше в тилу противника. Ми будемо знищувати логістику, а логістика наразі — це основа, без логістики вони нічого зробити не можуть", - підкреслив він.
9 травня за новим стилем (22 травня за старим) відзначають перенесення мощей Миколая Чудотворця. У народі це свято відоме як Миколай Весняний або Миколай Літній. За юліанським календарем сьогодні вшановують праведну Глафіру Амасійську. ***. На Миколая ...
У Кремлі готуються до чергового «параду Перемоги». І дуже нервуються через те, що Україна може зіпсувати святкування 80-річчя перемоги над нацистською Німеччиною. . Після того як Київ не погодився на запропоноване Путіним в односторонньому порядку три...