Добре усі відома маленька гітара укулеле - це інструмент, чий звук асоціюється з сонячним теплом, легкістю і екзотичною атмосферою тропіків. Хоча його історія бере початок на Гаваях, нині цей невеликий струнний інструмент почувається як вдома всюди у світі. Завдяки своєму характеру та можливостям він швидко та легко завоював серця музикантів практично усіх жанрів. Але чи відомо і слухачам, наскільки багатогранні можливості укулеле? Цей матеріал від фахівців інтернет-магазину Музлайн розкриє в чому криється віртуозність, експресивність та багата музична палітра цього інструменту.
Історія легендарної гавайської гітари укулеле розпочинається десь в останній чверті XIX століття. Її прямим пращуром був португальський інструмент кавакіньйо, який португальські іммігранти привезли із собою на Гаваї, де вже місцеві майстри трохи переосмислили дизайн і змінили стрій інструменту, створивши таким чином сучасну версію укулеле. Цю назву, доречі, перекладають як “стрибуча блоха”, що, ймовірно, пов'язано з динамічною технкою гри.
Завдяки поєднанню свого компактного розміру і яскравого звучання укулеле швидко стала популярною на Гаваях, а згодом і за їхніми межами. Локальний інструмент пережив своєрідний ренесанс у 20-х роках ХХ століття, коли вийшов на велику сцену і почав записуватися - тоді ж з'явилися віртуози, які продемонстрували його справжній музичний потенціал.
Хоча укулеле справляє враження простого інструмента, за цією оманливою картинкою приховані його набагато ширші можливості:
Попри репутацію інструмента “легкого жанру”, укулеле може передавати складні емоції з дивовижною точністю, а це означає, що:
Укулеле це інструмент, здатний здивувати навіть досвідчених музикантів, але за словами експертів інтернет магазину Muzline він щиро полюбився музикантам-самоучкам, аматорам та підліткам, що шукають творчої самореалізації. Простий в освоєнні, недорогий, але повноцінний за спектром можливостей, він є справжнім улюбленцем світу гітар.
Сьогодні, 12 лютого Верховна Рада схвалила постанову №12412 про встановлення в Україні Національного дня молитви, який відзначатиметься щорічно 24 лютого. Однак голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія хотів зазначити, що рішення треба було ухвалит...
Керівника Штабу Антитерористичного центру СБУ Дмитра Козюру, якого підозрюють у співпраці з країною-агресоркою Росією, могли завербувати у Відні двоє співробітників Федеральної служби безпеки (ФСБ) РФ — Юрій Шаталов і Дмитро Ареф'єв. Про це в четвер, 1...