Експерт із меліорації розповів, чому скидання окупантами води з Каховської ГЕС небезпечне навіть для Києва та сусідів України

Директор Інституту водних проблем і меліорації НААН Михайло Яцюк розповів, яку небезпеку несе скидання води з Каховської ГЕС у тому числі для Києва. Через дії російських окупантів можуть бути порушені правила експлуатації водосховищ на Дніпрі. В результаті виникне загроза для 70% населення України, передають Патріоти України.

Як заявив Яцюк в ефірі національного телемарафону: "Скидання води з Каховського водосховища має наслідки в тому, що на Дніпрі знаходяться 6 водосховищ, які взаємопов'язані правилами експлуатації. І потрібно розуміти, що 2 найбільших водосховища цих, Кременчуцьке і Каховське, в яких зосереджені 44 кубокілометра води. Це найбільші водосховища, в яких зосереджено 2/3 води".

Яцюк погодився з висловлюванням прем'єр-міністра Дениса Шмигаля про ризики для 70% населення України у зв'язку зі зливом води з Каховської ГЕС. За словами директора Інституту, необхідно розуміти, яким способом мінімізувати наслідки скидів.

"Навіть для того, щоб убезпечити Запорізьку атомну станцію, нам потрібно думати, яким чином або стабілізувати рівень води, або певними скидами з вищерозташованих водосховищ врегулювати або мінімізувати цей збиток. Тому що тут ще один контекст — міжнародний. Тому що наслідки спуску води з Каховського водосховища — вони будуть негативними для всього чорноморського басейну, для всіх країн. Тут і наші сусіди можуть постраждати, тому що токсини, які з'являться після того, як загине аквакультура в цьому водосховищі — вона вже почала гинути, ми бачимо — про те, що будуть відбуватися процеси перенесення забруднення, вони будуть загрожувати сусіднім країнам", — підсумував Яцюк.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Місія "Аполлон": Що сталося з прапорами США, залишеними астронавтами на Місяці більше 50 років тому (фотофакти)

неділя, 21 липень 2024, 14:30

Загалом на Місяці встановили 6 прапорів США. Найцікавіше, що ніхто точно не знає, що сталося із символами Америки на супутнику Землі, але є припущення. . Учені вважають, що прапори США на Місяці, залишені під час кількох місій програми NASA "Аполлон" ...

Москва обікрала зрадника України: У "горілкового магната" конфіскували активи на користь держави-агресора

неділя, 21 липень 2024, 14:15

Влада Росії фактично конфіскувала компанії, нібито пов'язані з українським алкогольним холдингом Global Spirits "горілчаного магната" Євгена Черняка і, зокрема, брендом горілки "Хортиця". Усі активи, ймовірно, пов'язані з холдингом, який активно працюв...