Експерти розповіли, як ймовірна світова криза може вплинути на Україну

Світ засвоїв уроки попередніх криз і налаштований їм запобігати, відзначають фахівці.

Торгові війни між Китаєм і США стали предметом обговорень на саміті "великої двадцятки" G20 у Фукуоці, Японія. Як заявила директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, торгові конфлікти між країнами є головною загрозою для світового економічного зростання. Більш того – уповільнення зростання світової економіки загрожує перерости в глобальну економічну кризу, зазначив міністр фінансів Франції Брюно Ле Мер, передають Патріоти України з посиланням на Сегодня.

І в такому випадку під сильний удар потрапляють країни з сировинною економікою – такою, як українська, попереджають експерти. "Українська економіка може постраждати, оскільки у нас експорт в основному сировинний. В умовах глобальної фінансової кризи якраз сировинні ринки страждають в першу чергу: ціни на сировину падають, попит скорочується, – каже доктор економічних наук, заступник директора Інституту міжнародних відносин Олександр Шнирков – Оскільки ми експортоорієнтована країна, у нас на експорт припадає приблизно половина ВВП".

Таким чином, світова криза може спричинити скорочення ВВП країни, а значить – знизити і без того невисокий рівень життя середньостатистичного українця. "Можуть бути проблеми з експортною виручкою, відповідно можуть виникнути проблеми з обмінним курсом, це може вилитися в валютну кризу, як у 2008 році", – зазначає керівник аналітичного відділу інвесткомпанії Concorde Capital Олександр Паращій.

Однак вітчизняні економісти не поспішають давати прогнози для української економіки в разі світової кризи. Кажуть: поки що на ситуацію впливає занадто багато змінних. "Все залежить від того, чи домовляться США і Китай. Кажуть, Трамп китайців трошки "виховує", і є прогнози, що за півроку вони домовляться", – вважає Шнирков.

Загроза глобальної економічної кризи все ж залишається в теорії, підкреслює Паращій. "Всі пам'ятають кризу і 98-го, і 2008-го року ... Так ніби кожні 10 років якась неприємність трапляється, – міркує Паращій. – Глобальних криз не було 10 років і напрошується, щоб щось таке сталося. Але поки про реальну загрозу кризи я б не говорив".

Експерт зазначає, що уроки минулих криз засвоєні, що робить ситуацію в світовій економіці більш стабільною. "Насамперед, це фінансова система. Вона істотно змінилася після кризи 2008 року. Вона більш стійка. Глобально провели реформу фінансової, банківської системи, змінили саме ставлення до ризиків", – зазначає він.

Крім того, щоб уникнути кризи, Федеральна резервна система США намагається знизити процентні ставки. А це – позитивно і для України, оскільки зможемо брати в борг під нижчі відсотки, говорить експерт.

Однак тримати пальці схрещеними – не найкраща економічна стратегія. Україні, як невпинно підкреслюють економісти, варто переорієнтуватися на експорт товарів з більш високою доданою вартістю, щоб, як мінімум, знизити уразливість перед світовими кризами і чужими торговими конфліктами.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Могла б "обстріляти Москву": США розробляють суперпушку. Кремль відповідає

понеділок, 19 жовтень 2020, 18:51

Випробування прототипу даної зброї заплановані на 2023 рік. Збройні сили США у найближчі роки можуть отримати стратегічну наддальнобійну суперпушку Strategic Long Range Cannon( SLRC), здатну вражати цілі на відстані до 1 тис. 850 км. Про це повідомляє ...

"Назвав Бабарика "негідником": Мінський пенсіонер поскаржився в міліцію на Лукашенка і ... отримав півтора року

понеділок, 19 жовтень 2020, 18:37

Після цього до нього приїхали силовики, зламали двері, вистрілили в груди світлошумовим патроном і дали півтора року. У Мінську пенсіонер подзвонив в службу 102 і закликав притягнути Олександра Лукашенка до відповідальності за те, що той назвав кандида...