"Фарш назад не провернеш": Передумови для гарної громадянської війни в Росії нікуди не зникли, це була тільки репетиція, - Тарас Загородній

Ватажок ПВК "Вагнер" Євген Пригожин у ході переговорів з білоруським диктатором Олександром Лукашенком пообіцяв зупинити просування колон своєї "приватної армії" в бік Москви. Політика та боротьба за владу це не кіно, яке можна зупинити на якомусь епізоді, відмотати назад, або починати дивитися з початку без наслідків. Тим більш у такій країні, як Росія у її нинішньому становищі. Нарив ще більше набух. І є купа питань, які ще більше загострились після "скасування мятежу". Про це пише політтехнолог, керівний партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній, передають Патріоти України.

"Перше - де відео Путіна на тлі Кремля, який мужньо готовий керувати захистом Москви, як це повинен був зробити упевнений в собі авторитарний лідер? Оскільки він драпанув, то силовий блок бачить це, та буде шукати іншу альтернативу, яка б вона не була. Або, скоріш за все, він вже реально втратив владу, хоча офіціально буде при посаді. Поки що.

Друге - що робити з тими, хто підтримав "Вагнера" в ФСБ, армії, Росгвардії, регіональні еліти? Судячи з усього, їх десь сотня тисяч. Починати карати? Це знов починати розхитувати силовий апарат. Це призведе до повномасштабного зіткнення. Не починати карати? Тоді вони зрадять ще раз і не будуть особливо нічого робити, щоб захистити режим. Бо за це нічого не було.

Третє. Як будуть тепер поводити себе ті, хто не зрадив? Будуть вимагати більше посад та повноважень та покарання, тих, хто зрадив. Тут повертаємось до другого питання…

Четверте. Пригожин та "Вагнер" нікуди не поділися, а показали, що можуть робити все, що завгодно, та їм нічого за це не буде. Це при тому, що Путін назвав їх "мятежниками". Так в житті не буває, щоб вони не були покарані. Але почнеш карати, то можеш отримати ще більш успішний марш-кидок. Тим більше, що всі побачили, як хутко драпанули Путін та еліти. Тобто упевненість в успішності наступного ривка тільки посилилась.

П’яте - хто буде відповідати за збиті вертольоти тощо? Шосте - що тепер відчувають ті, хто в Україні помирає за Путіна (який, знову ж таки, драпанув з Москви), та які бачили, що "Вагнер" просто знявся й пішов з фронту, а йому за це нічого не було?

Насправді це тільки короткий перелік питань, які були порушені. Ба більше, фундаментальні питання, які до цього призвели, теж не були вирішені. Тому – спокійно. Передумови для гарної громадянської війни в Росії нікуди не зникли. Це тільки репетиція" – пише Тарас Загородній.

До речі, схожу думку висловив народний депутат України Єгор Чернєв: "Як би не закінчилася епопея із заколотом "Вагнера", але вся Росія побачила, як Путіна "нагнули" зеки". За його словами, всі росіяни побачили як їхній переляканий лідер держави у паніці обдзвонював всіх, кого міг, та шукав допомоги."Приниження та десакралізація Путіна - ось головний результат того, що вже відбулося. У Росії після такого лідери довго не живуть", - вважає Чернєв. При цьому нардеп переконаний, що ця історія ще не закінчилася і розв'язка настане дуже скоро.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Шашлики 2.0": Урядовий квартал утік, а як щодо попереджень для решти? - Зоя Казанжи

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:46

"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...

Аналітики The Financial Times підрахували реальний мобілізаційний резерв України

п’ятниця, 22 листопад 2024, 15:19

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...