Фінляндія поставила Україні гармати "130 К 54"

Фінляндія поставила Україні гармати “130 К 54”

Міноборони Фінляндії передало українським військовим 130-мм гармати “130 К 54”.

Кадри з застосування цих гармат в Україні показали аналітики з Ukraine Weapons Tracker.

Ще один запис у списку військової допомоги Фінляндії Україні – це 130-мм польова гармата М-46 (130 K 54)“, – зазначили аналітики.

Офіційно не розголошується скільки Фінляндія їх передали Україні.

Проте відомо, що Фінляндія 144 гармати М-46 придбала у Радянського Союзу у 1965–66 роках та 166 у колишньої Східної Німеччини у 1993 році.

У 2016 році 36 все ще перебували на озброєнні під позначенням “130 К 54” та виведені з бойової служби у 2019 році.

Причіпна гармата М-46 призначена для руйнування земляних оборонних споруд, боротьби з артилерією та бронетехнікою і мінометами противника, а також для придушення живої сили противника.

Для гармати М-46 українські артилеристи використовують різні снаряди: як старого зразка, так і сучасні, які надходять від західних партнерів.

Максимальна дальність стрільби звичайними осколково-фугасними снарядами – понад 27 км, активно-реактивні боєприпаси уражають цілі на відстані 37 кілометрів.

130-мм гармата “130 К 54” (М-46) армії Фінляндії. Фото: militaryimages.net

Валить добре, далеко, на добряче кілометрів. До 27 кілометрів. Тож прекрасна річ“, – розповідають українські десантники про гармату.

Ця гармата може накривати як окремі ділянки фронту, так і знищувати одиничні цілі противника.

Різниця лише в тому, що поворот важкий, піднімати, повернути вліво, вправо… Вона масивніша за Д-30“, – зазначили десантники.

Джерело

Опублікував: Андрій Савчук
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Глухий кут на фронті грає на руку Путіну, але не означає його перемогу, - The Hill

понеділок, 11 грудень 2023, 10:22

Головним виграшем для Путіна буде слабка позиція Заходу, а не проблеми в українській стратегії як такій, передають Патріоти України. Як пише The Hill, глухий кут на фронті в Україні, який визнають і українські офіційні особи, грає на руку Путіну в йог...

"Троянський кінь" Путіна в ЄС: Що робити з Орбаном, - Віталій Портников

понеділок, 11 грудень 2023, 9:54

Перед зустріччю із французьким президентом Емманюелем Макроном угорський премʼєр Віктор Орбан у інтерв’ю виданню Le Point заявив, що Україна не може почати переговори про вступ до ЄС, бо "є однією з найбільш корумпованих країн світу". А раніше Орбан по...