Міноборони Фінляндії передало українським військовим 130-мм гармати “130 К 54”.
Кадри з застосування цих гармат в Україні показали аналітики з Ukraine Weapons Tracker.
“Ще один запис у списку військової допомоги Фінляндії Україні – це 130-мм польова гармата М-46 (130 K 54)“, – зазначили аналітики.
Офіційно не розголошується скільки Фінляндія їх передали Україні.
Проте відомо, що Фінляндія 144 гармати М-46 придбала у Радянського Союзу у 1965–66 роках та 166 у колишньої Східної Німеччини у 1993 році.
У 2016 році 36 все ще перебували на озброєнні під позначенням “130 К 54” та виведені з бойової служби у 2019 році.
Причіпна гармата М-46 призначена для руйнування земляних оборонних споруд, боротьби з артилерією та бронетехнікою і мінометами противника, а також для придушення живої сили противника.
Для гармати М-46 українські артилеристи використовують різні снаряди: як старого зразка, так і сучасні, які надходять від західних партнерів.
Максимальна дальність стрільби звичайними осколково-фугасними снарядами – понад 27 км, активно-реактивні боєприпаси уражають цілі на відстані 37 кілометрів.
“Валить добре, далеко, на добряче кілометрів. До 27 кілометрів. Тож прекрасна річ“, – розповідають українські десантники про гармату.
Ця гармата може накривати як окремі ділянки фронту, так і знищувати одиничні цілі противника.
“Різниця лише в тому, що поворот важкий, піднімати, повернути вліво, вправо… Вона масивніша за Д-30“, – зазначили десантники.
Головним виграшем для Путіна буде слабка позиція Заходу, а не проблеми в українській стратегії як такій, передають Патріоти України. Як пише The Hill, глухий кут на фронті в Україні, який визнають і українські офіційні особи, грає на руку Путіну в йог...
Перед зустріччю із французьким президентом Емманюелем Макроном угорський премʼєр Віктор Орбан у інтерв’ю виданню Le Point заявив, що Україна не може почати переговори про вступ до ЄС, бо "є однією з найбільш корумпованих країн світу". А раніше Орбан по...