"За дискусією щодо американських грантів непомітною залишилася подія, яка матиме більш суттєве значення для України в довгостроковій перспективі. Це представлення вчора у Брюсселі "Компасу конкурентоспроможності ЄС" (Competitiveness Compass for the EU), який визначає, як має змінитися Євросоюз у наступні п'ять років для того, щоб вижити й конкурувати з економіками США та Китаю", - пише колишня заступниця міністра закордонних справ України Лана Зеркаль на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Урсула фон дер Ляєн у цій стратегії визначила п'ять підходів, які має застосувати ЄС у трьох ключових сферах. Отже, майбутнє Євросоюзу визначатиметься через впровадження інновацій для досягнення нового рівня продуктивності, декарбонізацію економіки та зменшення залежності від поставок із країн поза межами ЄС.
А для цього документ передбачає такі механізми:
– спрощення регулювання для розвитку приватного капіталу;
– усунення бар'єрів на внутрішньому ринку;
– зміна фіскальної політики та створення спеціального інструменту для підтримки розвитку;
– забезпечення відповідних освітніх програм і розвиток внутрішнього ринку праці;
– покращення координації між політиками ЄС і країн-членів.
На відміну від України Євросоюз не соромиться аналізувати свої політики, визнавати існуючі в ньому проблеми, які заважають конкуренції, і піддавати ніщивній критиці усталені процедури фіскальної та бюджетної політики. Саме такий підхід може дозволити ЄС еволюціонувати й, незважаючи на бюрократизацію всіх процесів, досягнути цілей, визначених стратегією "обмеженої автономії". Причому в деяких випадках Урсула фон дер Ляєн збирається боротися з правилами, які раніше просувала сама. Бо змінилася ситуація, і вона знає, навіщо це робити.
А що ж ми, окрім публічних срачів і нереальних планів про відкриття всіх "переговорних кластерів" щодо вступу в ЄС у цьому році? Як ми готуємося до конкуренції в цьому новому й чудовому світі, у якому хижаки вже не прикидаються рожевими поні?
Ми маємо витримувати конкуренцію як усередині ЄС, так і у світі, у якому нам ніхто нічого не винен. Суверенність держави полягає не тільки в можливості діяти на власний розсуд, а й в усвідомленні того, що навколо тебе теж суверени зі своїми інтересами й хижацькою поведінкою. І поки це Орбан та Фіцо. Але в цьому році вибори, зокрема, у Румунії та Чехії, які можуть збільшити кількість праворадикалів і суттєво вплинути на політичний ландшафт у ЄС. Отже, ідеальний шторм починається. І нам потрібен власний компас".
Україна поступово модернізує свою систему протиповітряної оборони (ППО), чия якість вже перевершує систему ППО Великої Британії. Проте є ще одна країна, яка є абсолютним лідером у цій галузі. Про це розповів полковник британської армії у відставці, ана...
Численні джерела вважають, що за справою міністра національної єдності Олексія Чернишова та спробами змінити на посаді прем'єра Дениса Шмигаля, стоїть Андрій Єрмак. Про це пише видання The Economist, передають Патріоти України. У статті зазначається, щ...