І це ще не всі "сюрпризи": Україна успішно прорідила російський військово-морський флот

Успішна робота Сил оборони України завдала серйозного удару по Чорноморському флоту РФ, і його втрати тільки зростатимуть. Але небезпека чекає російські кораблі не тільки у відкритому морі, а й біля причальної стінки, а також у сухому доку ремзаводів – так що ремонт корит, що залишилися на плаву, особливо відведених у "тихі гавані", стане для окупантів великою проблемою. Докладніше про це читайте в матеріалі, який Патріоти України пропонують вашій увазі.

Демілітаризація Криму в дії

Цусімський розгром російського військово-морського флоту тьмяніє порівняно з "досягненнями" гардемаринів бункерного психопата. Поміркуйте самі, 2-га Тихоокеанська ескадра була повалена переважаючими японськими силами адмірала Того і втратила 21 корабель/судно. А ось втрати за фактом вже Чорноморської флотилії, а не флоту (ЧФ) з початку повномасштабного вторгнення, за даними Генерального штабу ЗСУ, склали 22 кораблі/катери та один підводний човен. І це не остаточна цифра.

Якісна робота Сил оборони України щодо демілітаризації окупованого півострова Крим змусила російське військове керівництво відвести вцілілі корита в "далекі гарнізони". Ракетоносії-фрегати "Адмирал Макаров" та "Адмирал Эссен", а також дизельні підводні човни "Великий Новгород" і "Старый Оскол" тепер ховаються в порту Новоросійська. Малі ракетні кораблі (мрк) "Грайворон", "Ингушетия" та "Вышний Волочек" ховаються в курортному Туапсе. У "легендарному" Севастополі залишилася база з обслуговування ракетоносців і МРК "Циклон", який регулярно задимляється чи то під час планових навчань ЧФ, чи то під час планових атак українських "малюків".

Ілюзію присутності російського флоту в окупованому Севастополі створюють сторожові кораблі (СКР) "Пытливый" і "Ладный", малі ракетні кораблі на повітряній подушці "Бора" і "Самум" (був атакований 14 вересня 2023 р. відбуксований у порт), великі десантні кораблі (БДК) "Калининград", "Новочеркасск", "Цезарь Куников" і добрий десяток менших посудин – малі протичовнові кораблі (МПК), тральщики тощо.

У Феодосії знаходяться БДК "Орск", МПК "Касимов" та рятувальний буксир "Профессор Николай Муру".

До причальної стінки Керчі "прискальпований" МРК "Аскольд", так і не введений в експлуатацію.

Тихі гавані

Повернення Криму в "рідну гавань" у розумінні місцевих ватників не мало означати "ісход" ЧФ РФ з півострова. Але трапилося саме так. Тепер "чи флот, чи не флот" базуватиметься не тільки в Новоросійську, а й в екзотичних Туапсе та Очамчирському районі невизнаної Абхазії. Інфраструктура для базування ударного угруповання ЧФ там така собі, але це дрібниця в порівнянні з головним плюсом цих військово-морських баз – безпечною відстанню для засобів ураження, які є у Сил оборони України.

Саме через українські засоби ураження контроль Чорного моря російськими військовими кораблями можна назвати умовним. Корита заведені в пункти базування, а в Чорному морі на дикій печії в очікуванні "малюків" перебуває в середньому по два кораблі на добу.

Однак нічого хорошого не світить посудинам і перебування біля причальної стінки або в сухом доку ремонтного заводу.

Російські Telegram-канали описують вже звичну історію "кидалова" сімей загиблих моряків підводного човна "Ростов-на-Дону". Якщо коротко: екіпаж субмарини не був включений до складу учасників "СВО", а отже гробові "двохсотим" не дадуть. Схоже, та ж доля чекає і на родину екіпажу БДК "Минск", який також був уражений ракетним ударом Storm Shadow по "Севастопольському морському заводу ім. Серго Орджонікідзе". Ну а поневіряння близьких загиблих моряків із ракетного крейсера "Москва" – це вже давно забута історія…

В очікуванні своєї порції Storm Shadow

Втрати Чорноморського флоту тільки зростатимуть. Небезпека чекає російські кораблі не тільки у відкритому морі, а й, повторюся, біля причальної стінки та в сухому доку ремзаводів. Щодо останніх, у зв'язку з влаштованими Силами оборони України "незручностями" для ЧФ РФ, ремонт корит, що залишилися на плаву, особливо відведених у "тихі гавані", тепер стане великою проблемою.

Кораблі треба лагодити після прильотів, ремонтувати несправні вузли та агрегати, а подібна інфраструктура в районі Новоросійська та екзотичних ВМБ, швидше за все, відсутня. Інакше як розуміти буксирування ураженого "малюком" під Новоросійськом БДК "Оленегорский горняк" на судноремонтний завод до Севастополя?

Наявна судноремонтна база РФ складається з "Новоросійського судноремонтного заводу", фірмі "Флагман", що спеціалізується на ремонті яхт і катерів, 5-го судноремонтного заводу в м. Темрюк (Краснодарський край), розташованих в Ростові-на-Дону та Єйську судноремонтному заводі "Моряк" та фірмі "Новік-Сервіс". По першому з перерахованих вище підприємств був навіть шикарний анонс десятирічної давності про перетворення його на потужний ремонтний хаб, але щось мабуть пішло не так.

І зараз одразу три великі десантні кораблі "Азов", "Николай Фильченков" та "Оленегорский горняк" перебувають на ремонті на заводах Севастополя. Усього таких заводів, і, природно, законних військових цілей, у Криму шість. Це Севморзавод ім. Серго Орджонікідзе і керченська "Затока", що вже отримали прильоти. В очікуванні своєї порції Storm Shadow нудиться 13 судремзавод ЧФ МО РФ, севастопольські "Персей" та "Техфлот", а також феодосійське море".

Джерело: Обозреватель
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Ультиматум Трампа Путіну не може не подобатись. Цікаво, як буде реагувати Путін, - Фурса

середа, 22 січень 2025, 19:44

"Трамп висунув Путіну ультиматум. Так, там спочатку було про любов до Росії, про 60 млн загиблих і інша нісенітниця Але… Далі було "але"… А ми ж знаємо, все, що написано до "але" – немає жодного сенсу", - пише інвестиційний банкір Сергій Фурса на своїй...

Deja vu

середа, 22 січень 2025, 16:27

Що було. Три роки тому в ці дні весь світ гадав, скільки годин протримається Україна. А Зеленський, Єрмак і офіс-менеджери переймалися тим, як «посадити Порошенка». Бо дуже кортіло. . А якщо самогубців, які підписалися б під очевидно незаконним рішення...