Російські окупаційні війська спорудили на Донбасі 30-кілометровий "цар-потяг", який складається з понадо 2 тисяч вагонів. Військовий експерт Петро Черник пояснив, у чому полягає небезпека такого "винаходу", передають Патріоти України.
"Якщо його приварити до рейок, а все залити бетоном, чи навіть у кожному вагоні зробити вогневе гніздо, то так званий вагонний капонір – це доволі серйозна перешкода. На цю перешкоду доведеться потратити доволі велику кількість снарядів, які й так дефіцитні", – пояснив він.
Експерт зазначив, що якщо РФ дійсно все забетонувала, дрони з бойовими частинами 5 – 7 кілограмів із перепоною не впораються.
"Якщо розуміти, що один залп HIMARS, тобто 6 ракет, це мільйон доларів – це дуже багато. Це дуже солідні гроші, тому за допомогою HIMARS ми також не роздовбаємо це. Навіть для класичної артилерії це буде доволі серйозна перешкода, тому я б не насміхався над цим явищем. У Росії понад 1 мільйон 200 тисяч вагонів різних класів, калібрів і тому подібне. Це величезна кількість, 30 кілометрів – це багато", – зауважив Черник.
Проте в цьому "цар-потязі" є і практичний момент. Експерт нагадав, що 90% забезпечення окупантів проводиться залізницею, і на тій ділянці є дві гілки. "Це може бути своєрідне прикриття наших ударів. В такий спосіб вони вибудовували такий специфічний щит для того, щоб інша частина тої гілки, яка там є поряд, була відносно більше захищена. На мій погляд, оцей варіант має право на життя", – констатував він.
Договір про українські корисні копалини буде підписано міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою та державним секретарем США Марко Рубіо. Про це 22 лютого заявив народний депутат України від партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренк...
"Виступ Венса викликав шок. Більшість почали говорити про розрив США з Європою, прощатися з єдиним Заходом тощо. Але насправді нічого подібного ні Венс, ні Трамп і не думають. Європа для них була, є і буде стратегічним партнером", - пише політолог Вікт...