Ядерна зброя нового покоління: Що Україна може виробляти з європейськими партнерами, - військовий експерт

Україна має запропонувати Європі співпрацю у напрямку створення ядерної зброї нового покоління, виробництва балістичних ракет, супутникових систем та іншого. Таку думку висловив Валентин Бадрак, директор Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, співзасновник Консорціуму оборонної інформації, під час круглого столу "Роль і місце України у формуванні європейської системи безпеки і оборони", який відбувся 28 березня, передають Патріоти України.

Бадрак підкреслив, що українська армія є єдиною боєздатною армією Європи на сьогодні. “Країни європейської частини НАТО воювати будуть тільки з моменту нападу на них РФ”, - підкреслив він. І посилаючись на нещодавню заяву керівника розвідки Німеччини, що напад на НАТО може відбутися до 2030 року, зазначив, що західні аналітичні служби демонструють слабке розуміння того, що відбудеться в Росії.

“Якщо війна в Україні буде заморожена, то напад на країни НАТО Росія готова буде провести на рівні 2027-го року. А у разі продовження сьогоднішньої політики США, то і 2026-го”, - спрогнозував він дати можливого російського вторгнення.

За його словами, остаточно зрозуміло, в якому таборі адміністрація Трампа, буде вже на рівні саміту НАТО наприкінці червня: якщо не в західному, європейським країнам треба діяти більш швидко і рішуче.

Протистояти агресивним планам Росії здатні лише широкомасштабне військове співробітництво та відкритий обмін технологіями. За словами експерта, співпраця в напрямку створення ядерної зброї нового покоління - це те, що може запропонувати Україна європейським партнерам. “Не йдеться про те, щоб Україна усе самостійно робила, а запропонувала роботи європейськими країнам-партнерам цим спільно займатися", - пояснив він, зазначивши, що Велика Британія в цьому питанні є лідером, а про своє бажання мати ядерну зброю заявляла і Польща.

Ще один напрям співпраці - виробництво балістичних ракет. “Виявилось, що у Європи, окрім Франції, немає власних балістичних ракет та доступу до нових ⁠⁠⁠⁠⁠⁠⁠балістичних технологій: вони орієнтуються на США, на старі ATACMS. Тепер вони об'єднуються, розширюють співпрацю з Ізраїлем. З Україною тут може бути серйозне співпробтництво", - зазначив Бадрак.

За словами військового експерта, Україна зможе вистояти разом з Європою і без участі США, але запорукою цього є виконання трьох наступних пунктів. Враховуючи ситуацію, що Європа відстає від Росії, США у виробництві сучасних озброєнь, Європа має купувати їх для України: це балістичні ракети дальністю 500 км, різні типи крилатих ракет до Ф16 та інше. Друге, - країни ЄС мають передати Україні власні передові озброєння (в Польщі та Румунії є ракети ATACMS, Франція створила новий комплекс, який може протистояти Кинджалу, Циркону тощо). Третій - запустити широкомасштабне військове співробітництво, з повним розкриттям технологій. “Україна вже є полігоном для випробувань, тож в кожному корпусі треба запровадити експериментально-бойові підрозділи для швидкого тестування озброєння, яке нам надають”, - зазначив експерт.

Організатор круглого столу - Консорціум оборонної інформації, який обʼєднує аналітиків з українських та міжнародних дослідницьких центрів: ⁠Національного інституту стратегічних досліджень,⁠ ⁠Інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, ⁠Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння, ⁠New Geopolitics Research Network та інших. Консорціум займається підготовкою аналітичних матеріалів для державних органів, допомагаючи ухвалювати стратегічно важливі рішення для оборони країни.

Джерело: Еспресо.ТV
Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Гібридна операція РФ проти країн Балтії можлива за кілька місяців, - аналітик

понеділок, 12 травень 2025, 23:05

Гібридна операція РФ проти країн Балтії цілком можлива і вірогідна. Вона цілком може супроводжуватися воєнними діями і обстрілами або спробами прорвати кордон. Таку думку висловив політичний аналітик Володимир Горбач, передають Патріоти України. "Я вва...

Один із керівників СБУ, який повинен опікуватися безпекою країни - ходить на днюхи тих, хто під санкціями, - Борислав Береза

понеділок, 12 травень 2025, 22:29

"Із захватом спостерігаю осанну голові СБУ Василю Малюку за те, що він, після розслідування журналістів, звільнив топ посадовця СБУ - керівника Головного управління контррозвідувального забезпечення об'єктів критичної інфраструктури та протидії фінансу...