"Згідно з європейським законодавством, цей газопровід підпадає під дію газової директиви ЄС. Тобто "Газпром" не зможе бути власником газопроводу і продавцем газу одночасно. А це, в свою чергу, позначиться на обсягах російського газу, які будуть переправлятися за допомогою "Північного потоку-2", - пише оглядач Віталій Портников у своїй статті, передають Патріоти України, та продовжує:
"Але при цьому дія нової газової директиви Європейського Союзу не поширюється на трубопроводи, які побудовані до 23 травня 2019 року. "Північний потік-2" до цього часу добудувати не вдалося, хоча Росія робила всі можливі спроби, щоб домогтися закінчення будівництва. І, до речі, затримка з дозволом на продовження будівництва газопроводу в територіальних водах Данії багатьма спостерігачами пояснювалася якраз бажанням ЄС підвести "Північний потік-2" під дію нової директиви.
Правляча коаліція Німеччини в поправках до законопроекту про ратифікацію оновленої газової директиви пропонує, однак, фактично відмовитися від дати 23 травня і замінити її формулюванням "інвестиції, що існують". Тобто виключити з юрисдикції газової директиви не тільки побудовані газопроводи, але й ті, що споруджуються. Хоча вже зараз є зрозумілим, що такий підхід може призвести до серйозного конфлікту між Берліном і Єврокомісією, бо ж очевидно ставить під сумнів саму суть газової директиви.
І ось тут виникає просте запитання - навіщо німецький уряд це робить? Навіщо йде на такий конфлікт? Навіщо намагається створити преференції для "Газпрому" всупереч закону?
І відповідь на це питання, на жаль, є простою. Незважаючи на всі декларації про те, що транзит газу через українську ГТС повинен продовжуватися, Берлін робить все можливе, щоб виключити саму технічну необхідність такого транзиту. А замість цього - забезпечити його усними домовленостями Ангели Меркель і Володимира Путіна. Тобто - порожнечею.
Якщо "Північний потік-2" підпаде під дію європейського законодавства, тоді "Газпрому" так чи інакше потрібні будуть додаткові обсяги для транспортування свого газу до Європи. Якщо, наприклад, "Газпром" вирішить зупинити український транзит, і Європа не замерзне – бо ж буде отримувати сировину з інших джерел, і Україна зможе налагодити отримання сировини реверсним шляхом. Втратить тільки "Газпром" - у грошах. Зрозуміло, що в разі ухвалення в Кремлі рішення про завоювання України гроші можуть виявитися не найважливішим фактором, але у всіх інших випадках втрата прибутку - це стримуючий момент. І сама Німеччина від підпадання "Північного потоку-2" під дію оновленої газової директиви нічого не втратить.
Але якщо німецькі зусилля увінчаються успіхом, транзит українською ГТС може завершитися вже наступного року. Ну або через рік - після того, як Росія "доведе" європейцям, який Україна ненадійний партнер.
І у Кремля будуть розв'язані руки - і для шантажу, і для війни. Зацікавленість в цьому Росії є цілком зрозумілою. Незрозуміло тільки, в чому полягає німецький інтерес".
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...
Тенденція росіян щодо того, щоб здійснювати штурмові дії на цивільних автомобілях, мотоциклах чи навіть самокатах приховується зовсім не у тактиці, а у виснаженні парку військової техніки. Про це у своєму Telegram-каналі написав російський журналіст Ма...