"Якщо коронавірус добереться до України, то нам гаплик", - Зоя Казанжи

Коронавірус - це страшно, однак згадайте, що кожного року у нас вмирають 4 тисячі людей від туберкульозу.

"Мій чоловік каже: якщо коронавірус добереться до України, то нам гаплик. Якщо навіть Китай, маючи гроші, ресурси і нестямно працьовитий та слухняний народ, ледве справляється, то наша перспектива справитися з цією пошестю, просто нульова", - пише громадський діяч та письменниця Зоя Казанжи на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"З Уханю практично всі країни вивезли своїх громадян. Всі, окрім України. Хоча урядовці - від прем'єр-міністра і до міністерки МОЗ, — запевнили, що штаб створено, і літак вже майже летить.

Але поки що ніхто і нікуди не летить. І частина громадян дуже з цього тішиться: хто їх, мовляв, до Уханю відправляв? Ото нехай там сидять і не повертаються нас заражати.

А я от думаю про туберкульоз. В середньому в Україні щомісячно реєструють понад 2 тисячі випадків захворювання на туберкульоз. Наша країна — серед лідерів у світі з поширення цієї хвороби. Кожного року у нас вмирають 4 тисячі людей від туберкульозу. Приблизно — 11 кожного дня. Уявили собі масштаби?

У нас епідемія оголошена ще в 1995 році і вона й досі не подолана. Одна із причин — пізно виявляють хворобу, бо ж у нас не прийнято ходити до лікарів, в масі своїй людям невідомі симптоми, і ми дуже любимо самолікування.

Ще у нас погане харчування. Величезна кількість людей справді погано харчується. Недаремно кажуть, що туберкульоз — хвороба бідних.

Ну і низька культура населення — вважається за героїзм ходити на роботу хворим, з температурою і кашлем. Вважають можливим з симптомами захворювання іти в кіно, наприклад. Чи вести дитину на новорічне свято. А ще, як не сумно це відзначати, не всі пам’ятають про необхідність мити руки.

Все це разом і не дає можливості забути про епідемію туберкульозу. Коронавірус — страшно, звісно. Але туберкульоз давно поруч. І кожного разу, замовляючи собі їжу в кафе чи ресторані, я не можу позбавитися думки, що хтось із кухарів просто купив собі медичну довідку".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Зі швидкістю 240 км/год: У Дубаї чоловік з реактивним ранцем злетів на висоту 1500 метрів (відео)

п’ятниця, 21 лютий 2020, 8:24

​Всього через вісім секунд після зльоту француз Вінс Реффет піднявся на 100 метрів у висоту. Чоловік пролетів над Дубаєм зі швидкістю 240 кілометрів на годину, використовуючи реактивний ранець. Немов на кадрах з голлівудського блокбастера, французький ...

Прибулиця зi Сходу: У чому користь крупи булгур і як її готувати

п’ятниця, 21 лютий 2020, 8:05

Булгур — це пшениця, яка позбавлена оболонки, пропарена, висушена і роздроблена. Булгур — дуже ситна, корисна крупа, яка при високому вмісті вуглеводів має низький глікемічний індекс. Крупу часто рекомендують для дієтичного або дитячого харчування, а т...