Якщо рашисти погрожують Україні РС-26 "Рубеж", то нам від США потрібні ракети SM-6: По можливості протидії російським ракетам середньої дальності, які ще не використовувались проти України

Розгортання пускової установки під зенітні ракети SM-6 під час навчань ВМС США та збройних сил Данії на острові Борнхольм, вересень 2023 року, фото – US Navy

В нашому інфопросторі активно обговорюється питання про те, що це за ракета середньої дальності РС-26 "Рубеж" та чи дійсно у РФ її можуть запустити, ну і власне яка від неї може бути небезпека. Патріоти України пропонують ознайомитись з висновками експертів порталу Defence Express.

У цій історії варто виділити ще й такий момент – сам рівень резонансу щодо ймовірного застосування такої ракети рашистами прямо залежить від того, що можливо у нашому розпорядженні нема зараз засобів для ефективної боротьби проти РС-26 "Рубеж".

Для початку варто ще раз підкреслити – вважається, що РС-26 може споряджатись гіперзвуковим плануючим блоком "Авангард", або ж чотирма роздільними бойовими блоками потужністю 0,3 Мт кожен, аналогічно до тих, що використовуються на РС-24 "Ярс". Чи має рашистський "Рубеж" варіант із оснащенням моноблочною "конвенційною" бойовою частиною, наразі не є достеменно відомим, хоч саме такий варіант оснащення може виглядати взагалі малореальним.

Ці всі деталі ми наводимо до того, що основною задачею ЗРК Patriot PAC-3 є перехоплення балістичних ракет меншої дальності, типу "Искандер". Водночас "Рубеж" має середню дальність.

Тому слід ставити питання про необхідність отримання для України більш потужних протиракетних засобів, "заточених" на боротьбу з балістичними ракетами середньої дальності.

Пускова протиракетного комплексу THAAD, фото - U.S. DoD

Буквально ідеальним можна було би вважати варіант із отриманням мобільних протиракетних комплексів THAAD, які першопочатково створювались для збиття саме БРСД. Але тут нюанс в тому, що США наразі мають лише сім батарей таких комплексів ПРО, із яких як мінімум одна була розгорнута для безпосереднього прикриття Ізраїлю.

Більш практичний в даному контексті виглядає варіант отримати наземні пускові установки під морську зенітну ракету SM-6, яка також "заточена" на збиття балістичних ракет середньої дальності та може уражати повітряні цілі на дистанції до 240 кілометрів та запускається з універсальних пускових шахт Mk 41 VLS.

Пуск SM-6, фото - US DoD

Тут варто окремо підкреслити, що сухопутні сили США мають в своєму розпорядженні лише вісім пускових установок Typhon в складі двох батарей. А у Корпусі Морської піхоти США значиться наявність трьох пускових по 8 комірок Mk 41 VLS. Тут також варто згадати, що експортна вартість SM-6 може сягати до 40 мільйонів доларів за одиницю.

Однак отримати нові засоби протиракетної оборони на цьому етапі війни для нашої країни стає буквально життєво необхідним.

Пускова установка ракетного комплексу середньої дальності Typhon, липень 2023 року, фото – U.S.Army

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Народні прикмети на 18 січня. Вдалий день для магічних ритуалів. Увечері не гуляйте у безлюдних місцях

субота, 18 січень 2025, 7:05

Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі. . У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. ...

Бо російських "дипломатів" вже не використаєш: ГРУ РФ створило "університет диверсантів", у якому навчає іноземців, - журналіст-розслідувач

п’ятниця, 17 січень 2025, 22:00

Журналіст-розслідувач Христо Грозєв заявив, що в столиці країни-агресора РФ Москві та в Санкт-Петербурзі з’явився «університет» із підготовки диверсантів від Головного розвідувального управління (ГРУ), передають Патріоти України. В інтерв'ю на YouTube-...