Брюссель розглядає питання, чи захищати Польщу, Угорщину та Словаччину від позову, поданого Україною до Світової організації торгівлі (СОТ), після того, як ці три країни порушили правила ЄС щодо заборони імпорту українського зерна. Про це повідомляє Financial Times з посиланням на особу, знайому з переговорами, передають Патріоти України.
Зазначається, що спочатку Єврокомісія вимагала від Польщі, Угорщини та Словаччини скасувати свої заборони, але зараз працює над «координацією» їхніх правових заперечень щодо позову.
У письмовому запиті, надісланому до Польщі, Угорщини та Словаччини, з яким ознайомилося видання, Єврокомісія заявила, що «відповідно до законодавства ЄС» вона «буде діяти в цих процедурах СОТ, розпочатих проти держав-членів».
«Наступним найближчим кроком для Комісії є відповідь Україні на ці консультаційні запити від імені всіх трьох держав-членів», — йдеться у повідомленні.
Єврокомісія також заявила, що державам-членам блоку «не дозволено вживати односторонніх заходів щодо торгівлі», і що вона «оцінює юридично складну ситуацію». «Ми взаємодіємо з зацікавленими [державами-членами] і намагатимемось знайти конструктивне рішення, щоб не було потреби продовжувати розгляд цієї справи», — йдеться в повідомленні.
У Єврокомісії додали, що вона може розпочати власне провадження щодо порушення, щоб переконатися, що держави-члени «дотримуються своїх зобов’язань згідно із законодавством ЄС та своїх зобов’язань у СОТ».
Єврокомісія 15 вересня вирішила не продовжувати заборону на ввезення українських зернових у Польщу, Болгарію, Румунію, Угорщину та Словаччину за умови, що Україна дотримуватиметься певних правил, зокрема запровадить заходи з контролю за експортом.
У Польщі, Угорщині та Словаччині заявили, що продовжать заборону на імпорт українських зернових в односторонньому порядку. Крім пшениці, ріпаку, соняшнику та кукурудзи, Польща заборонила ввезення в країну круп і борошна, а Угорщина розширила список до 25 позицій.
У Мінекономіки повідомили, що Україна подала до Світової організації торгівлі позови проти цих трьох країн. В уряді України запропонували ЄС і країнам-сусідам компромісний сценарій.
Заступник міністра економіки Тарас Качка попередив, що Україна може ввести ембарго на помідори, цибулю, капусту і яблука з Польщі, якщо країни не досягнуть угоди. Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький відповів, що його країна розширить заборону на імпорт українських продуктів, якщо Україна «ескалуватиме конфлікт».
Третій за потужністю НПЗ росії втретє став мішенню для повітряних атак протягом року, з березня 2024 року. На місці атаки спалахнула сильна пожежаУ ніч проти 24 лютого безпілотники атакували нафтопереробний завод у Рязанській області, передають Патріот...
Ставка призначила командирів армійських корпусів, визначений їх склад. Організаційні зміни мають відбутись протягом місяця. Рішенням Верховного головнокомандувача В.Зеленського, головнокомандувача ЗСУ О.Сирського, командувача НГУ О.Півненко призначено...