Росія досі не змогла загарбати усю Україну, попри значну перевагу в чисельності людей та озброєнь. Одна з причин цього полягає в тому, що російська армія ігнорує власну доктрину та офіційні посібники щодо тактики ведення боїв. Про це виданню Business Insider розповів експерт з російської армії в аналітичному центрі RAND Corporation Скотт Бостон, передають Патріоти України.
"Багато базових елементів цієї доктрини достатньо надійні, щоб вони могли стати основою для успішних операцій. Але ви повинні слідувати ним", — каже аналітик.
Наприклад, коли російська бригада проводить штурм, підрозділи повинні наступати кількома ешелонами — або хвилями — військ і танків, тісно синхронно з елементами розвідки, флангового захисту, за підтримки інженерних підрозділів, артилерії та ППО. При цьому наступ має відбуватися на певній ширині фронту.
Але коли Росія спробувала блискавичним наступом захопити Київ у перші дні війни, колони бронетехніки просто рушили вузькими, перевантаженими дорогами. Затиснуті блокпостами та засідками, вони були знищені українською артилерією, безпілотниками та протитанковими ракетами.
Але навіть зараз росіяни продовжують ігнорувати власні посібники до ведення бою. Наприклад, замість просування вперед за рахунок швидкого та добре скоординованого маневру росіяни просто закидають українські оборонні лінії артилерійськими снарядами та плануючими авіабомбами, поєднуючи це із "м'ясними штурмами" в лоб.
Як пояснює Скотт Бостон, доктринально обґрунтовані атаки також можуть зазнати невдачі. Але росіяни часто припускаються помилок саме тому, що не дотримувалися доктринальних вказівок, які було включено в посібники з поважної причини.
Але окрім помилок на тактичному рівні аналітик вважає неправильною і загальну стратегію російського вторгнення в Україну. Кремль очікував, що українці не будуть чинити значного опору і країна буде швидко окупована. Саме тому російські підрозділи навіть не мали чіткого плану дій перед вторгненням – лише поставлену задачу взяти вказаний населений пункт чи об’єкт.
Бостон зауважив, що перед вторгненням в Ірак у 2003 році військове командування США теж сподівалося, що іракські війська не будуть чинити сильного опору, однак план вторгнення все ж був розроблений і передбачав зокрема варіант із запеклим опором іракців.
Як наголосив аналітик, доктрина і підготовка військ мало що означатимуть, якщо "вас посилають робити неправильні речі з неправильними інструментами для роботи".
Разом з тим Бостон визнає, що деякі речі росіяни зробили правильно. Зокрема це стосується тактики протидії українському контрнаступу влітку 2023 року, коли росіяни прикривалися щільними мінними полями.
РФ посилює спостереження за китайськими вантажними поїздами, які прямують до Європи. І митні перевірки з боку Росії посилилися, як і конфіскації китайських вантажів. Про це повідомляє Mainichi, передають Патріоти України. Вантажний поїзд, що регулярно ...
Колишній прем'єр-міністр України Микола Азаров, який втік до РФ у 2014 році, став кандидатом у члени Російської академії наук у 2025 році. При цьому його індекс Гірша, що є показником наукової продуктивності, дорівнює нулю. Про це повідомляє Telegram-к...