Ми запрошуємо вас у подорож до різних куточків Землі, де все виглядає настільки незвично, що здається, ніби ми покинули межі нашого космічного дому.
На перший погляд може здатися, що перед нами ділянка землі, яка вільно ширяє серед хмар. Насправді ж це гора Рорайма, або, як її ще називають, Столова гора. Хмара біля її вершини не зникає ніколи, а багато видів рослин можна зустріти лише в околицях цієї гори і ніде більше.
Ці різнокольорові гірські «листові пироги» – результат нашарування один на одного пісковика та інших порід, що тривав 24 млн років. Вітри і дощі за мільйони років надали цим горам різноманітні форми – від закруглених до конусоподібних.
Висохле солоне озеро Уюні зберігає в собі 10 млрд тонн солі. Щороку під час сезону дощів Уюні покривається тонким шаром води і перетворюється на найбільше у світі природне дзеркало, яке використовують для калібрування супутників.
Млява пустеля, що розкинулася на площі понад 100 кв. км, нібито зійшла з полотен іменитого генія. Гладкі, немов розфарбовані акварельними фарбами гори, дивні камені, що нагадують зростаючі з нізвідки дерева, і нескінченний пісок – здається, що саме тут Далі писав свої сюрреалістичні шедеври.
Западина Данакиль – місце, яке можна вважати колискою людства, адже саме тут були знайдені останки Люсі – першого відомого науці гомініда. Завдяки сірчаним озерам, в яких проживають унікальні мікроорганізми, що пристосувалися до екстремальних умов, місцевий ландшафт нагадує види Іо – одного із супутників Юпітера.
Каньйон Антилопи, розташований на землях, що належать індіанцям навахо, являє собою дві гігантські щілини, що виникли у піщаних скелях природним шляхом. Заслуга в створенні цих химерних форм належить дощовій воді, яка мільйони років вимивала піщинки, формуючи неповторний ландшафт всередині скель.
Геотермальне джерело Флай утворилося завдяки втручанню людини: при будівництві колодязя була допущена помилка, що дала киплячій воді можливість вибратися назовні. Вміщені в ній мінерали сформували «вулкан» висотою в 1,5 метра, який продовжує збільшуватися в розмірах.
Печера Проходна, або «Очі Бога» – одне з найпопулярніших туристичних місць Болгарії. Наскрізні отвори у скелі на подив симетричні і дійсно схожі на очі, особливо під час дощу, коли через них починає текти вода, нагадуючи сльози.
Пейзажі пустелі Ваді-Рам є одними з найбільш незвичайних на Землі. Помітили схожість Ваді-Рам з іншими планетами і кінематографісти: тут знімали кілька відомих фільмів, у числі яких і «Марсіанин».
Унікальні загострені освіти, схожі на дерева, – те, що робить вигляд каньйону Брайс несхожим ні на що інше. Переходи від білого до червоного кольору виглядають особливо заворожуюче на заході сонця, коли пейзаж здається ще більш неземним.
Мертві дерева долини Dead Vlei – своєрідні пам’ятники самим собі. Колись піщані дюни відрізали долину від річки, і дерева засохли та померли. Вчені вважають, що в такому стані вони знаходяться більше 600 років.
"У США розроблена система попереджень для кожного стихійного лиха, щоб запобігти жертвам серед цивільного населення. Однак в Україні, навіть під час загрози обстрілом експериментальною російською ракетою, за звичкою, евакуйовується тільки влада. Чи дов...
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн. Про це йдеться в інформації на інфографіці видання The Financial Times, передають Патріоти України. У ...