Російські окупанти бояться навіть його звуку: ударний дрон Vampire, відомий також як Баба-Яга, може скидати різні боєприпаси, використовується для дистанційного мінування та перевезення корисних вантажів, зазначають Патріоти України.
БПЛА Vampire українського виробництва — гексакоптер важкого класу. Його розробка почалася влітку 2022 року, вже після початку повномасштабного вторгнення РФ. Тож цей безпілотник якнайкраще пристосований до умов сучасної війни. У його арсеналі - спеціальні авіабомби, мінометні, протитанкові та протипіхотні міни. «Вампірів» також активно використовують для дистанційного мінування та перевезення корисних вантажів.
Офіційно — Vampire. Але для росіян — Баба-Яга.
— Його звук — це його зброя, тобто противник теж боїться цього звуку і іноді лякається.
Це безпілотник Vampire — українська розробка та виробництво, гексакоптер важкого класу, який активно використовують підрозділи Сухопутних військ. Він обладнаний шістьома гвинтами та може підіймати у повітря до 15 кілограмів вантажу.
Донбас, військовослужбовець ЗС України:
— [Використовує] протитанкові міни, малі осколкові авіабомби, теж українського виробництва, фугаси різних типів, тобто під різні задачі - свій тип боєприпасу.
«Вампір» здатен не лише на бойові, а й на гуманітарні операції.
Хантер, військовослужбовець ЗС України:
— Це коли наша піхота сидить на спостережних пунктах, і вони також хочуть їсти й пити. Навіщо ризикувати людьми, щоб доставити їм це? Ми чіпляємо до дрона близько 15 кг різного вантажу, спокійно несемо, гарно упаковуємо, щоб воно не розбивалося, спокійно скидаємо прямо в наш окоп.
І це ще не все. Наприклад, сили підтримки Сухопутних військ використовують «Вампірів» для дистанційного мінування.
Донбас, військовослужбовець ЗС України:
— Це робиться, щоб закрити важливі проходи там, де противник може прориватися, або де ми потенційні бачимо загрози — там, де може противник підступити, Часто ці проходи небезпечні [для життя бійців], тобто туди треба групі вийти, висунутися потайки, а тут ми можемо працювати з безпечної відстані - ну, відносно. І все-таки швидкість.
Vampire легко може транспортувати та скидати протитанкові міни, і таким чином мінувати шляхи там, де ворог не очікує загроз. А невелика модифікація може перетворити таку міну на потужну бомбу.
До речі, на відміну від казкових монстрів, які бояться світла, наші «Вампіри» працюють однаково успішно в будь-який час доби.
Донбас, військовослужбовець ЗС України:
— Він обладнаний і денною камерою, і нічною камерою, тобто ми можемо контролювати і денний спектр, і нічний. Тобто від цього спектр його застосування ширший.
До того ж Баба-Яга — Вампір може працювати в умовах радіоперешкод, коли ворог глушить супутниковий сигнал.
Хантер, військовослужбовець ЗС України:
— Є втрата супутників, супутникового зв’язку. Дрон переходить автоматично в alt hold, і починаєш керувати ним вже вручну. Як піднімати, як садити.
«Вампіри» мають неабиякий запас міцності, навіть понад заявлені виробником характеристики — як за вантажопідйомністю, так і за максимально допустимою швидкістю вітру.
Хантер, військовослужбовець ЗС України:
— Як пише виробник, то [обмеження] - понад 7 м/с. Але ми при такому вітрі літаємо, тому що завдання треба виконувати, і замість нас цього ніхто робити не буде.
Окупанти панічно бояться «Баби Яги» і намагаються всіляко їй протидіяти. У хід йде і РЕБ, і дрони. «Вампір» цікавить навіть тварин.
Донбас, військовослужбовець ЗС України:
— Летіли на місію, і раптом в об'єктив попадає якийсь об'єкт, який біля нас проноситься. Ми думаємо, що це мисливець, починається доповідь, що йде чи fpv, чи мавік. Ну все, наче ситуація вирішена, передивляємося — а то, виявилося, качка літає. Буває.
Звісно, іноді трапляються й прикрі втрати. Без них на війні не обійтися. Але краще втратити техніку, хай скільки вона коштує, аніж безцінне людське життя.
Російські окупанти бояться навіть його звуку: ударний дрон Vampire, відомий також як Баба-Яга, може скидати різні боєприпаси, використовується для дистанційного мінування та перевезення корисних вантажів, зазначають Патріоти України. БПЛА Vampire украї...
У 2014 році, на початку агресії РФ проти України тодішній президент США Барак Обама був категорично проти надання Україні летальної зброї. Натомість Джо Байден, який тоді займав посаду віцепрезидента, всерйоз розглядав таку можливість. Про це йдеться в...