Ісландський вулкан Фаградальсфьядль прокинувся - і його виставили на продаж

Вчені кажуть, що вулкан Фаградальсфьялл може вивергати лаву роками. Його відвідали вже понад 10 тисяч туристів.

Вулкан Фаградальсфьядль. Ділянка з вулканом належить господині Анні Тордіс Гудмундсдоттир

Ісландська сім'я, що володіє землею, на якій знаходиться вулкан Фаградальсфьядль, що прокинувся в березні, вирішила виставити ділянку на продаж. Як повідомляє Bloomberg, влада готова виділити понад 560 000 доларів для перетворення місця виверження в пам'ятку для туристів, інформують Патріоти України.

«Ця ділянка продається за відповідною ціною, і ми вже отримали щонайменше два пропозиції», - повідомила агентству господиня Анна Тордіс Гудмундсдоттир.

За словами жінки, земля належала її сім'ї впродовж декількох поколінь, і думка про продаж виникла вже давно. Землевласники співпрацюють з владою, щоб забезпечити безпечний доступ для туристів, і не мають наміру обмежувати пішохідний рух на своїй землі, якщо тільки безпека не буде поставлена під загрозу.

Вчені кажуть, що вулкан Фаградальсфьядль може вивергати лаву роками. Його відвідали вже понад 10 тисяч туристів. Щоб впоратися з потоком відвідувачів, влада Ісландії влаштувала 3,5 кілометрову пішохідну доріжку до місця виверження і патрулює територію.

Влада країни виділили 564 тисяч доларів на будівництво інфраструктури і нагляд в районі виверження. Як очікують нинішні власники, в результаті місце матиме сервісний центр і автостоянку. Крім того, передбачається видача туристичним компаніям ексклюзивних ліцензій на проїзд до місця виверження або приземлення вертольотів поруч.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

З архіву ПУ. "Дуже ризиковане призначення": Політолог вказав на кадровий прорахунок команди Зеленського

понеділок, 14 червень 2021, 18:00

Призначення політтехнолога без всякого дипломатичного досвіду і навичок послом у Франції шокувало вітчизняний і зарубіжний дипкорпус в Києві. Президент України Володимир Зеленський у червні 2020 року призначив надзвичайним і повноважним послом до Франц...

Вождь, богом даний і правдивий

понеділок, 14 червень 2021, 16:05

Євген Коновалець не лишив по собі багатої літературної спадщини. Але відомі його слова, що мусять бути викарбувані в серці кожного українця: "Як не буде в нас сили, не осягнемо нічого, хоч би все найкраще для нас складалося. Як жеж будемо мати силу, тоді