У мережі опублікували архівне фото, що закарбувало дитячі протигази періоду Другої світової війни. Знімок з'явився на сторінці "Історичні фото" в Twitter, передають Патріоти України.
"Протигази для немовлят. Лондонський госпіталь. Великобританія. 1940 рік", – йдеться в підписі до фото.
Як відомо, уряд Великобританії 1938 року надав громадянам, включаючи немовлят, протигази з метою захисту на випадок бомбардування отруйним газом з боку гітлерівської Німеччини.
Протигази з зазначеного знімка призначалися для дітей до двох років, пише Vintage Everyday. Голова дитини повинна була розташовуватися всередині сталевого шолома протигаза, щоб дитина могла бачити крізь козирок. Брезентову частину слід було обернути навколо так, щоб ремені були закріплені знизу, як підгузок, а ноги дитини не були скутими в рухах.
Брезент мав гумове покриття, щоб газ не просочувався крізь матеріал, а ремені необхідно було надійно затягувати, щоб маска не пропускала повітря.
Збоку маски розташовувався азбестовий фільтр, який мав поглинати отруйні гази. До нього кріпилася гумова трубка у вигляді гармошки з ручкою – з її допомогою батьки закачували повітря до маски.
У медпунктах і центрах захисту дітей проводилися уроки з використання дитячих протигазів, однак такі засоби захисту піддавалися критиці через те, що діти, перебуваючи в них, зазнавали нестачу кисню. На щастя, ці протигази не піддавалися випробуванням у реальних умовах.
Переговори між США і країною-агресоркою Росією не закінчаться хорошою угодою для України, також вона не буде такою, що відповідатиме національним інтересам Сполучених Штатів. Упевненість в цьому висловив експосол США у Росії Майкл Макфол в проєкті Ремо...
Очевидно, що підтримання російським командуванням потрібного йому темпу наступу одразу на кількох операційних напрямках почало викликати у нього, скажімо так, певні труднощі. . 1. Найбільш красномовний приклад – дії угруповання військ (УВ) противника ...