Мумію перенесли в клініку з Міського археологічного музею Бергамо (італійський регіон Ломбардія), передає Reuters. Видання написало, що таким способом "Стародавній Єгипет познайомився із сучасними медичними технологіями".
Аналіз результатів томографії, як сподіваються дослідники, допоможе визначити життя та звичаї, які побутували в Стародавньому Єгипті 3000 років тому. Так, це повинно допомогти в реконструкції життя і смерті єгипетського священника і зрозуміти, які продукти використовувалися для муміфікації тіла.
"Мумії – це практично біологічний музей, вони схожі на капсулу часу", – зазначила глава дослідницького проєкту Сабіна Мальгора.
Вона вказала, що ім'я мумії було дано через напис на саркофазі, датованому між 900 і 800 роками до нашої ери. Анх-еф-ен-Хонсу – що перекладається як "бог Хонсу живий" – написано на мумії п'ять разів.
Вчена додала, що важливу цінність мають і знання про хвороби минулого.
"Вивчення древніх хвороб і ран важливе для сучасних медичних досліджень... ми можемо вивчати рак або артеріосклероз минулого, і це може бути корисно для сучасних досліджень", – заявила Мальгора.
У Запоріжжі внаслідок ракетного обстрілу, який РФ здійснила у суботу, 18 січня, вибуховою хвилею пошкоджений Свято-Андріївський кафедральний собор УПЦ МП. Військовий прокоментував, як "відреагували" представники собору. Про це військовослужбовець ЗСУ С...
Тенденція росіян щодо того, щоб здійснювати штурмові дії на цивільних автомобілях, мотоциклах чи навіть самокатах приховується зовсім не у тактиці, а у виснаженні парку військової техніки. Про це у своєму Telegram-каналі написав російський журналіст Ма...