Для звільнення з полону 45 військовослужбовців полку НГУ “Азов”, які захищали Маріуполь, Україна віддала в рамках обміну трьох російських льотчиків, котрі бомбили українські населені пункти.
Військкор Андрій Цаплієнко розповів про кожного звільненого 6 травня пілота ВКС Росії. Зокрема, один із них був збитий і перебував у полоні ще з березня 2022 року.
1. Криштоп Максим Сергійович, підполковник, заступник командира 47-го авіаполку в м. Воронеж
Він на Су-34 бомбив Балаклію та Ізюм, тож на його рахунку не одна жертва. 3 березня 2022 року літак Криштопа скинув на Харківську радіотелевізійну станцію дві авіабомби загальною масою 2,5 тонни у тротиловому еквіваленті, після чого його “сушку” збили. Росіянину вдалося катапультуватися, але його взяли у полон і засудили до 12 років в’язниці.
У березні 2022-го на пресконференції російських пілотів Криштоп покаявся в злочинах, які скоїла російська авіація і він особисто.
2. Малов Сергій Володимирович, майор, командир ланки 159-го авіаполку в Карелії
Літав на Су-35. Клеїв із себе дурня, стверджуючи, що бомбив лише антени РЛС, здійснивши 20 бойових вильотів. Його збили на початку квітня над Ізюмом.
Російські “воєнкори” писали, нібито в Малова “були обморожені ноги, далі гангрена, частину ступні ампутували (?) у в’язниці”. Однак він вижив і повернувся до Росії.
3. Косик Сергій Сергійович, підполковник, заступник командира 14-го авіаполку в м. Курськ
Пілот Су-30СМ. Бомбив Харків та Балаклію. Відомо, що його винищувач українські сили збили також у березні 2022 року неподалік Ізюма на Харківщині.
За даними російських пабліків, він “11 днів ховався і виживав у тилу супротивника, намагаючись вийти до своїх”. Але все одно потрапив у полон.
Спілкуючись із Цаплієнком улітку 2022-го, “засуджував війну, але якось абстрактно, мовляв, зрозумів, що війна це погано”.
“Зараз, напевно, в Росії вони будуть розповідати про тортури «укронацистів». Це прогнозовано. Головне, щоб вони не вирішили повернутися за штурвали своїх «сушок». Тому що, якщо повернуться, другий обмін навряд чи для них відбудеться”, – додав Цаплієнко.
Наразі достеменно невідомо, чи є в українському обмінному фонді ще російські військові льотчики, яких можна було б обміняти. Утім, у російських медіа згадувалися прізвища лише цих трьох полонених пілотів, пише “ВВС Україна“.
У Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України спростували інформацію, поширену російськими пропагандистськими ресурсами щодо переговорів у Стамбулі, що відбулися 16 травня. Про це йдеться у повідомленні у Telegram, пе...
Під час виборчої кампанії кандидат у президенти Румунії Джордже Сіміон потрапив у курйозний випадок, переплутавши державні прапори. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на допис Сіміона. У своїй публікації, де Сіміон оголосив себе президен...