Російські окупанти на початку повномасштабної війни створили у Наровлі Гомельської області Білорусі фільтраційний табір, де катували полонених українців. Про це йдеться у матеріалі Білоруського розслідувального центру, передають Патріоти України.
Зазначається, що чутки про те, що у Білорусі було створено фільтраційний табір для полонених громадян, як військовослужбовців, так і цивільних із України, з'явились навесні 2022 року. Однак через нестачу відомостей про це місце, довго не могли з'ясувати, де саме воно розташоване.
Проте журналісти БРЦ розшукали у Наровлі фільтраційний табір росіян. Їм вдалося поспілкуватися із кількома українськими громадянами, які побували у полоні у Білорусі. Всі вони розповіли про одне і те ж по опису місце. Зокрема, знайти його допомогли супутникові знімки та відео російських пропагандистів.
Відомо, що було вивезено двох синів місцевої мешканки Лариси Ягодинської із українського села Оране, що розташоване біля кордону з Білоруссю. Воно, як і інші населені пункти північної частини Київщини, опинилося під російською окупацією. Росіяни схопили їх та вивезли до Білорусі. "Сказали, що сини диверсанти, і забрали їх, вивезли до Чорнобиля. Там виявилося, що вони їх били, і вже, як потім молодший син Слава розповів, що старшому, швидше за все, вони поламали навіть ребра, вони сильно били його. Він старший. Славу теж сильно били", - повідомила жінка.
Один з них розповів, що полонених утримували на території, що нагадує занедбаний колгосп. Аналогічне місце описав і один з українських військових. Його схопили у полон тоді, коли й братів Ягодинських, а згодом обміняли 2024 року. "У нас були зав'язані очі. В автозаках нас везли. І ось теж товариш, з яким ми разом були, каже, що начебто "Наровля" чув", - уточнив він.
Правозахисники назвали умови утримання та ставлення до полонених українців у таборі одними із найжорстокіших.
18 травня за новим стилем (31 травня за старим) вшановують пам'ять Феодота Анкірського, мученика Андрія, Павла, Христини, Клавдії та Юлії. За юліанським календарем сьогодні вшановують великомученицю Ірину Македонську. Це свято в народі відоме під назво...
16 травня в Туреччині відбулися переговори між делегаціями України та РФ. І хоча глава турецького МЗС Хакан Фідан заявив, що сторони погодилися зустрітися знову, новий раунд переговорів буде не скоро. Таку думку висловив військовий експерт, колишній сп...