"Квартира в елітному ЖК за закриття справи? Як живе керівник детективів БЕБ Ткачук? Занурилася у спосіб життя керівника детективів БЕБ Олександра Ткачука, про якого писала нещодавно. Нагадаю, це той достойник, який скоїв серйозну ДТП, відтявши своїм автомобілем жінці ноги, і водночас і далі працює на посаді у бюро, а ДБР із прокуратурою так об'єктивно і неупереджено розслідують його справу, що досі не оголосили йому підозру, не застосували запобіжний захід і не ініціювали відсторонення від посади й не передали справу до суду. І, схоже, докладають максимум зусиль, щоб, коли передавання до суду все-таки станеться, розвалити її там остаточно", - пише журналістка Оксана Котомкіна у своєму блозі, передають Патріоти України, та продовжує:
"Так от, стала дивитися, де і як проводить свій час бебівець, який покалічив людину і не поніс за це відповідальності. Як виявилося, живе він у ЖК "Подол Град". Це і сьогодні вважається однією з найелітніших забудов, а під час купівлі 2017 року це був узагалі "космос".
Звісно ж, квартиру записали не на Ткачука, а на його матір, а до цього – на батька. Класична ментівська практика. Але живуть у помешканні не батьки, а саме Ткачук, причому, схоже, з моменту здавання будинку в експлуатацію. Давайте прослідкуємо цей ланцюжок.
Отже, 26 січня 2017 року батько Ткачука стає власником квартири на вулиці Дегтярній, 7. Площа – 117 м². ЖК "Подол Град". Ціни на етапі будівництва становили $5000 за 1 м². Навіть зараз – $3500. Немає жодних ознак того, що батько Ткачука міг придбати цю квартиру на власні кошти.
У власності батьків (зараз усе записано на матір, раніше батько був співвласником) – чотири земельні ділянки в Житомирській області, квартири в Житомирі та Бердичеві, щоправда, у звичайних панельних будинках у спальних районах.
Є також "недобудований" будинок площею понад 400 м² у Житомирі. Взяла це слово в лапки, тому що на Google Street View за 2015 рік "світиться" повністю готовий будинок в експлуатаційному стані.
У реєстрах немає згадок про батька Ткачука як про власника бізнесів або директора підприємств, які б дали йому змогу купити квартиру вартістю $400 тис. Уся публічна історія батьків Ткачука свідчить про те, що їхня активність обмежувалася Житомиром і областю. Придбання елітної нерухомості в Києві, вартість якої у кілька разів перевищувала всі їхні активи разом узяті, не могло бути їхньою особистою ініціативою і суперечило їхньому способу життя.
Виглядає так, що квартиру купили саме для того, щоб у ній жив Олександр Ткачук. Це підтверджується тим фактом, що, згідно з декларацією Ткачука, він почав проживати у квартирі на Дегтярній одразу після того, як батько отримав на неї право власності.
Припущення про те, що батьки все життя збирали на квартиру синові в елітному кварталі, виглядає вкрай фантастичним, і якби так було, то житло могли б оформити як дарунок. Однак ні, квартиру за давньою правоохоронною традицією на чесного офіцера не записали, але він дістав право безплатно нею користуватися.
Згідно з тією ж декларацією, вимальовується дуже цікава картина: батько купує квартиру для сина, дозволяє йому там жити, але водночас відмовляється повідомити її вартість. Буває.
До речі, сам будинок має цікаву історію. Початковий забудовник – "Укрбуд". Територія забудови – історична місцевість, урочище Гончарі – Кожум'яки. Через це були протести активістів, науково-методичної ради Мінкульту, будівництво зупиняла Нацполіція (відкрили кримінальні провадження за двома статтями: ч. 2 ст. 197-1 (самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво) і ч. 2 ст. 298 (незаконне проведення пошукових робіт на об'єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини).
Але набагато цікавіше інше. Під час будівництва цього будинку Ткачук працював старшим оперуповноваженим ДФС з особливо важливих справ. У цей самий період, а саме 30 листопада 2015 року, ДФС відкрила й розслідувала справу проти "Укрбуду" за фактами заволодіння коштами інвесторів на суму 541 млн грн. Справу закрила ДФС у жовтні 2017 року. Згодом нове провадження за тією самою фабулою 2019 року почало розслідувати ДБР.
Таким чином, батько Ткачука став власником квартири в будинку, справу щодо забудовника якого розслідувало і (безпідставно) закрило відомство, де працював його син. Звісно, ситуація, коли співробітники правоохоронних органів, що переслідують забудовника, отримують від нього квартиру (після чого переслідування припиняють), стала звичною для України. Але звичною – не означає законною.
У цьому випадку, на мою думку, є всі підстави для відкриття справи НАБУ і ДБР за ознаками зловживання службовим становищем (ст. 364), незаконного збагачення та одержання неправомірної вигоди (ст. 368), а також позову САП про конфіскацію активу, надбаного, імовірно, за корупційні кошти. Найближчим часом ці заяви подам.
Також нагадую, що у найближчі місяць-два мають завершити конкурс із призначення нового голови БЕБ. Гадаю, що рішення про звільнення Ткачука має бути одним із перших рішень нового директора БЕБ, якщо, звісно, він дійсно хоче перезавантаження і набуття цим органом нової чистої репутації".
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов назвав найбільш безпечний месенджер серед існуючих. Про це він розповів в інтерв’ю Анні Максимчук, передають Патріоти України. . Ведуча назвала такі варіанти, як Teleg...
"Багато хто вже охрестив мене прихильником Трампа. Насправді я не є ні його прихильником, ні не прихильником", - пише Віктор Андрусів, політичний та громадський діяч, аналітик та публіцист, передають Патріоти України. "Для мене Трамп це реальність, яка...