"Керівника Ради НБУ Данилишина вважають одним з можливих претендентів на посаду нового голови НБУ. Дехто називає його людиною Коломойського", - Фесенко

Політична напруга і конфлікти були навколо майже всіх керівників НБУ, особливо під час економічної кризи.

Богдан Данилишин. Фото: 5 канал.

"Про відставку Смолія з посади голови НБУ. Насправді, ситуація достатньо типова. З другого головування в НБУ Віктора Ющенка всі керівники Нацбанку йшли з посади за власним бажанням (іноді на іншу посаду). Жоден не працював на цей посаді повний термін повноважень (крім першого головування в НБУ В.Ющенка). При кожному новому президентові України мінявся і голова Нацбанку", - пише політолог Володимир Фесенко на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:

"Тільки президент Л.Кучма залишив В.Ющенка на посаді голови Нацбанку, а після свого переобрання очільником держави навіть призначив Віктора Андрійовича керівником Уряду. За часів президентства П.Порошенка голова Нацбанку змінювався двічі. Політична напруга і конфлікти були навколо майже всіх керівників НБУ, особливо під час економічної кризи. Навколо Смолія великої напруги не було (він діяв обережно і уникав конфліктів), але критика була.

Чому з’явилася ця заява? Деталей ми не знаємо. Можливо вони з’являться пізніше. Щодо «політичного тиску», так про нього можуть заявити всі керівники центральних установ державної влади – від президента і прем’єр-міністра до генпрокурора і окремих міністрів, особливо міністра внутрішніх справ. Навряд причиною для цієї заяви став збір підписів парламентарів за відставку Смолія. Більш серйозна річ – постанова парламенту щодо визнання роботи Національного банку незадовільною. Але це скоріше наслідок, ніж причина ситуації навколо Смолія.

Думаю, що поєдналися два чинники – протистояння між Радою НБУ і очільником Нацбанку та загострення протиріч навколо політики Нацбанку, зокрема щодо взаємодії з урядом відносно сприянню економічному розвитку. Рада НБУ заблокувала деякі кадрові рішення голови НБУ, та й взагалі це давнє протистояння. До речі, керівника Ради НБУ Б. Данилишина вважають одним з можливих претендентів на посаду нового голови НБУ. Дехто називає його людиною Коломойського. Це велике спрощення.

Мені здається, що треба враховувати самостійні політичні амбіції пана Богдана. Він був свого часу міністром, зараз претендує на статус Президента НАНУ. Не виключаю, що він хоче стати і головою НБУ. Слід також враховувати, що Смолія багато хто в парламенті і частково в команді президента Зеленського вважають людиною Гонтаревої. І ненависть до Гонтарєвої може певною мірою передаватися і на Смолія. Але головне – це гостра дискусія щодо більш активної ролі Нацбанку в сприянні відновленню економічного зростання в Україні.

Хоча деякі коментатори вважають, що своєю заявою Смолій тисне на Президента і хоче отримати від нього гарантії подальшого перебування на посаді голови НБУ, думаю, що все закінчиться підтвердженням його відставки. І зараз треба думати про те, щоб новим керівником НБУ стала людина професійна і політично сильна, яка б змогла зберегти і незалежність НБУ і, в той же час гнучко співпрацювала с Урядом щодо сприяння відновленню української економіки".

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

Хіти тижня. "Для таких людей, як Путін, Козак чи Гризлов призначення Кравчука - справжнісіньке знущання", - Портников

п’ятниця, 7 серпень 2020, 2:00

Леонід Кравчук сприймається російським політичним істеблішментом як справжній "зрадник", який знищив найдорожче для Путіна – Радянський Союз. "Лист Козака – це продовження російської лінії, яку було визначено після зустрічі радників глав держав – учасн...

Хіти тижня. Були готові по команді ліквідувати Бацьку: Групу "Вагнера" з двома снайперами розмістилася на відстані пострілу від резиденції Лукашенка

п’ятниця, 7 серпень 2020, 0:35

За версією Мінська, найманців направили в Білорусь для дестабілізації обстановки в країні напередодні президентських виборів. Москва заперечує всі звинувачення. Міністр висловив думку, що в Білорусі мала місце операція спецслужб РФ. Справа в тому, що, ...