Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни також згадують святого і благовірного князя Ярополка Ізяславича. За юліанським календарем - день пам'яті ікони Божої Матері "Скоропослушниця".
***
Прокопій народився в Єрусалимі, в III столітті. Він служив читцем у церкві Кесарії Палестинської, також був проповідником, вів благодійний спосіб життя. Крім християнських проповідей, святитель займався перекладом Святого Письма сирійською мовою. Прокопій прославився своїм даром чудотворення: він зціляв одержимих бісами, а також лікував парафіян від різних недуг. Коли про нього дізнався правитель Кесарії, то наказав схопити і змусити його зректися християнства і принести жертву ідолам. Проповідник відмовився, за що і був страчений.
***
22 листопада за новим стилем також згадують благовірного Ярополка Ізяславича, князя Володимир-Волинського.
Ярополк (у хрещенні - Петро) був онуком князя Ярослава Мудрого і правнуком рівноапостольного князя Володимира. Ярополк - спадкоємний господар Королівства Русі, князь полоцький, вишгородський, турівський і волинський. Святий православної церкви.
Точний час його народження невідомий, імовірно не пізніше 50-х років XI століття. Ярополк жив у роки усобиць між братами-князями, дітьми Ярослава Мудрого. Під час цих усобиць великий князь Ізяслав, його батько, двічі залишав Київ разом із сім'єю і повертався назад.
1073 року великим князем стає Святослав Ярославич (брат Ізяслава), і Ізяслав з Ярополком вирушили до Польщі та Німеччини, щоб просити допомоги повернути престол. Але імператор Генріху IV не допоміг, і тоді Ярополк звернувся до папи Римського Григорія VII, який підтримав Ізяслава та Ярополка. Папа Григорій коронував у Римі короною Ярополка Ізяславовича і надав йому лен Святого престолу на Руське Королівство (булла папи від 17 квітня 1075 року). Згідно з нею влада в Києві мала належати Ізяславу та його синові Ярополку. Потім папа звернувся з посланням до польського короля Болеслава і дорікнув йому за пограбування Ізяслава. 1076 року Ізяслав із сином повернулися до Києва, Ярополк отримав Вишгородський стіл. Але водночас князь змушений постійно воювати за князівство з родичами. 1078 року Ярополк брав участь у боротьбі зі Святославичами, тоді ж і загинув його батько.
1084 року був вигнаний із Волині Ростиславовичами. Князь Володимир Мономах отримав місто Володимир і передав його Ярополку, але той виступив проти його батька князя Київського Всеволода, і в результаті змушений був укотре тікати до Польщі. Через два роки він повернувся з Польщі, помирився з Володимиром Мономахом і став князем Володимирським. Але 22 листопада, дорогою до Звенигорода Галицького, Ярополка вбив його ж дружинник Нерядець, якого, ймовірно, підкупили Ростиславичі. Тіло Ярополка перенесли до Києва і поховали в церкві святого Петра, яку князь почав будувати в Дмитрівському монастирі (попередник Михайлівського монастиря).
Ярополк - один із "творців" культу Бориса і Гліба, апостолів Петра і Павла. Він перший Король Русі. Дата канонізації Ярополка невідома, імовірно, це сталося в XII ст. Князь Ярополк Ізяславич заповів незліченні землі Лаврі. Його життя стало легендарним, тому ім'я князя посіло почесне місце і вважається одним із найдостойніших.
За прикметами дня судять, якою буде погода:
За старих часів говорили, що Прокоп'єв день зима на ноги встає. Погода в цей час зазвичай холодна і вітряна.
У церковне свято 22 листопада не можна гніватися, лаятися, лихословити, відмовляти в допомозі. Церква не схвалює заздрості, жадібності, відчаю і ліні. Не можна відмовляти в допомозі тим, хто просить.
За народними прикметами сьогодні не варто позичати сіль і цукор, а тим більше гроші - можна віддати благополуччя, а також позичати борошно і воду - це до голоду. Не радять цього дня вирушати в далеку дорогу.
Цього дня забороняється розпивати алкогольні напої. Пращури вірили, що у людину, яка випила оковитої, може вселитися злий дух і вигнати його буде неможливо.
Також заборонялося купувати і дарувати живі квіти — вони, за повір'ями, заберуть силу у господарів оселі.
Церква сьогодні крім іншого відзначає Попразднство Введення в храм Пресвятої Богородиці. У Матері Божої просять благополуччя для дітей, особливо вважається важливим просити за дочок. До святого Прокопія звертаються з проханнями подбати про здоров'я близьких і своє власне.
Також цього дня прийнято дарувати нужденним якісь старі речі - вірять, що це приверне в дім спокій і благополуччя. А ще українські селяни цього дня традиційно, якщо випав сніг, прокладали гуртом зимову дорогу, а після цього влаштовували гуляння.
Православна церква України 18 січня за новим стилем вшановує єпископа Афанасія Великого. За старим стилем 18 січня відзначають Водохресний святвечір - переддень Водохрещі. . У цей день колись чекали найлютіші морози року, які називають водохресними. ...
Журналіст-розслідувач Христо Грозєв заявив, що в столиці країни-агресора РФ Москві та в Санкт-Петербурзі з’явився «університет» із підготовки диверсантів від Головного розвідувального управління (ГРУ), передають Патріоти України. В інтерв'ю на YouTube-...