Крім тоно, одним із святих, яких вшановують сьогодні, є преподобномученик Зосима Кілікійський який жив пустельником у IV століття і вважається покровителем пасічників.
4 січня люди перевіряли і утеплювали вулики, виставляли комфортну температуру для зимівлі бджіл. На стіл в цей день обов'язково варто поставити мед в чистому вигляді і продукти бджільництва, наприклад, медові іриски і пряники. За повір'ями, з'їдена ложка меду в цей день забезпечить здоров'ям на весь рік.
4 січня в українців тривав період Святок до Водохрещі. Дівчата в це народне свято займалися ворожіннями на суджених. Подруги намагалися за допомогою обрядів дізнатися, хто в новому році перша вийде заміж.
Також у свято 4 січня займалися рукоділлям. Молоді дівчата вишивали рушник на своє майбутнє весілля, а вагітні - рушник для пологів. За часів Київської Русі та козацького періоду вважалося, що кожна українка повинна вміти вишивати, інакше її вважали невмілою господинею.
За давніми прикметами, 4 січня у вагітних легко і вдало проходять пологи. Щоб пологи пройшли безболісно, жінкам розплітали волосся і розв'язували всі застібки і вузли на одязі. У цю дату можна молитися мучениці Анастасії про легкі пологи, здоров'я немовляти і про захист від ускладнень під час вагітності.
Кошмар в ніч на 4 січня не віщий, але може містити попередження про те, як не потрібно чинити. Не варто ігнорувати пораду зі сну.
Вагітним не можна в'язати і шити, А також розмовляти з незнайомцями, щоб пологи були легкими.
У цей день не можна ходити по будинку босоніж.
Не варто 4 січня проколювати вуха, ніс, пупок і інші частини тіла - проколи будуть довго гоїтися.
Категорично заборонено ображати тварин, бити і кричати на них.
В давнину цього дня залишалися вдома з рідними. Обов'язково на святковий стіл ставили мед. Саме цього дня наші предки завершували ворожіння і посиденьки.
1. Командування російського угрупування військ (УВ) "Восток", схоже, намагається форсувати рішення "питання Великої Новосілки". Передові підрозділи 127-ї мотострілецької дивізії (мсд) противника, зі складу його 5-ї загальновійськової армії (ЗВА) вперт...
Християни східного обряду 6 січня за новим стилем (19 січня за старим стилем) відзначають велике церковне свято - Хрещення Господнє, воно ж Водохреще, або Богоявлення. Це одне з 12 головних церковних свят року - двонадесяте. За своїм значенням воно при...