Про це стало відомо в ході візиту віцепрем’єр-міністра з питань стратегічних галузей промисловості на ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова» (ХКБМ).
Інформація про кількість машин не розголошується. Перша партія бойових машин «Дозор-Б» у кількості 10 одиниць була передано до ЗСУ у липні 2016-го року.
Тоді Збройні Сили України отримали машини виготовлені на ДП «Львівський бронетанковий завод» за угодою підписаною з Міністерством оборони України у грудні 2015-го року.
У 2017-у році Господарський суд міста Київ задовільнив позов військової прокуратури Західного регіону України по стягненню з підприємства 9,8 млн гривень за несвоєчасне виконання державного оборонного замовлення стосовно виробництва бойових машин «Дозор-Б».
В подальшому нових замовлень на ці бойові машини для української армії не було та почала з’являтися інформація про закупівлю копії «Дозор-Б» польського виробництва під назвою Oncilla. Згодом, у 2016-у році з’явилась інформація від Сергія Згурця, що польський варіант проходить випробування в Україні, проте будь якої інформації про їх результати не було оприлюднено.
Наприкінці березня 2018 року ми повідомляли, що у соціальній мережі Facebook Андрій Кульчицький опублікував знімок бойової машини з колісною формулою 4х4 під час випробувань, який за рядом ознак схожий на польський бронетранспортер ONCILLA:
В обговоренні автор вказав, що вона має відношення до Науково-виробничої компанії «ВК Система», яка займається модернізацією багатоцільових тягачів МТ-ЛБ у санітарний варіант МТ-ЛБ-С та постачає їх до Збройних Сил України.
Згодом обидва зразки «Дозор-Б» та Oncilla брали участь у порівняльних тестах бронетехніки організованої як демонстрація українських зразків озброєння.
У липні 2020 року за результатами державних випробувань, бронемашину «Дозор-Б», розроблену фахівцями ХКБМ, було прийнято на озброєння ЗСУ.
Бронетранспортер «Дозор-Б» призначений для захисту екіпажу та десанту від вогню стрілецької зброї, уламків снарядів і мін, а саме: від 7,62-мм бронебійних куль з відстані 30 метрів та осколків 150-мм уламково-фугасного снаряда, підірваного на відстані 50 метрів.
Озброєння бойової машини – баштова кулеметна установка з дистанційним керуванням БПУ-12,7 з телевізійною камерою, тепловізійною камерою та лазерним далекоміром. Силова установка «Дозор-Б» – чотирьохтактний чотирьохциліндровий дизельний двигун з турбонаддувом DEUTZ BF 4M1013FC потужністю 190 к.с.
Низка державних підприємств Білорусі займається серійним виробництвом снарядів для російської армії. Про це йдеться у розслідуванні організації BelPol, передають Патріоти України. За даними розслідувачів, серед підприємств, які займаються виробництвом ...
Більшість посадовців з команд як чинного президента США Джо Байдена, так і Дональда Трампа, інавгурація якого відбудеться 20 січня, кажуть, що російські війська залишаться на українських територіях, які нині окуповані. Про це в неділю, 19 січня, пише T...