Про це стало відомо в ході візиту віцепрем’єр-міністра з питань стратегічних галузей промисловості на ДП «Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені Морозова» (ХКБМ).
Інформація про кількість машин не розголошується. Перша партія бойових машин «Дозор-Б» у кількості 10 одиниць була передано до ЗСУ у липні 2016-го року.
Тоді Збройні Сили України отримали машини виготовлені на ДП «Львівський бронетанковий завод» за угодою підписаною з Міністерством оборони України у грудні 2015-го року.
У 2017-у році Господарський суд міста Київ задовільнив позов військової прокуратури Західного регіону України по стягненню з підприємства 9,8 млн гривень за несвоєчасне виконання державного оборонного замовлення стосовно виробництва бойових машин «Дозор-Б».
В подальшому нових замовлень на ці бойові машини для української армії не було та почала з’являтися інформація про закупівлю копії «Дозор-Б» польського виробництва під назвою Oncilla. Згодом, у 2016-у році з’явилась інформація від Сергія Згурця, що польський варіант проходить випробування в Україні, проте будь якої інформації про їх результати не було оприлюднено.
Наприкінці березня 2018 року ми повідомляли, що у соціальній мережі Facebook Андрій Кульчицький опублікував знімок бойової машини з колісною формулою 4х4 під час випробувань, який за рядом ознак схожий на польський бронетранспортер ONCILLA:
В обговоренні автор вказав, що вона має відношення до Науково-виробничої компанії «ВК Система», яка займається модернізацією багатоцільових тягачів МТ-ЛБ у санітарний варіант МТ-ЛБ-С та постачає їх до Збройних Сил України.
Згодом обидва зразки «Дозор-Б» та Oncilla брали участь у порівняльних тестах бронетехніки організованої як демонстрація українських зразків озброєння.
У липні 2020 року за результатами державних випробувань, бронемашину «Дозор-Б», розроблену фахівцями ХКБМ, було прийнято на озброєння ЗСУ.
Бронетранспортер «Дозор-Б» призначений для захисту екіпажу та десанту від вогню стрілецької зброї, уламків снарядів і мін, а саме: від 7,62-мм бронебійних куль з відстані 30 метрів та осколків 150-мм уламково-фугасного снаряда, підірваного на відстані 50 метрів.
Озброєння бойової машини – баштова кулеметна установка з дистанційним керуванням БПУ-12,7 з телевізійною камерою, тепловізійною камерою та лазерним далекоміром. Силова установка «Дозор-Б» – чотирьохтактний чотирьохциліндровий дизельний двигун з турбонаддувом DEUTZ BF 4M1013FC потужністю 190 к.с.
Ставка призначила командирів армійських корпусів, визначений їх склад. Організаційні зміни мають відбутись протягом місяця. Рішенням Верховного головнокомандувача В.Зеленського, головнокомандувача ЗСУ О.Сирського, командувача НГУ О.Півненко призначено...
Перша леді США Меланія Трамп після чотиритижневої відсутності повернулася до Вашингтона. Президент Дональд Трамп разом із дружиною відвідав прийом для членів Національної асоціації губернаторів у Східній кімнаті Білого дому, передають Патріоти України....