"Коронавірус мутує, потрібно швидше провести вакцинацію", - академік Комісаренко (відео)

У країні розпочалася нова хвиля епідемії коронавірусу, яка може бути більш потужною, ніж перша.

Процес вакцинації в Україні відбувається надто повільно. Індійська вакцина CoviShield, яку використовують у країні, такої самої якості, як і AstraZeneca. На сьогодні єдиними специфічними ліками від COVID-19 є плазма крові людей, що перехворіли. Але конкретних препаратів від інфекції досі немає. Про це в програмі "Гостре питання" розповів академік НАН України Сергій Комісаренко, передають Патріоти України з посиланням на Обозреватель.

Далі наводимо окремі заяви вченого прямою мовою.

Чи можна захворіти на коронавірус після вакцинації

Можна. По-перше, це залежить від того, наскільки ефективною була вакцинація, як організм відреагував на неї. Річ у тім, що вакцинація – це процес, який специфічно стимулює нашу імунну систему. Але імунна система у кожної людини трохи відрізняється. Залежно від того, наскільки ефективна імунна система, вона може або повністю вберегти нас від зараження, або зробити це менш ефективно.

По-друге, вакцинація передбачає, що не відбудеться інфікування вірусом, але не повністю. Але головне, що вакцина захищає від тяжкості захворювання і від летальних випадків.

Те, що вона захищає від інфікованості, зараз демонструють не тільки клінічні випробування. І є країни, де дуже чітко продемонстровано, що значно менша кількість людей заражається. А в тих, хто заражається, перебіг захворювання значно легший. І набагато менше людей помирає.

Добра новина полягає в тому, що після вакцинації імунітет стає більш потужним, ніж після перенесеного захворювання.

AstraZeneca і CoviShield – вакцини абсолютно однакової якості.

Чому довготривала вакцинація в Україні становить загрозу

Керівництво нашої країни, напевно, на тих рівнях, які відповідають за вакцинацію, не зробили все те, що потрібно було зробити. Як приклад можна наводити країни, які зараз є лідерами з вакцинації.

Передусім це Ізраїль, який продемонстрував повну відданість процесам вакцинації. Я нагадаю, що в Ізраїлі близько 9 мільйонів осіб, понад 8 мільйонів уже щеплено і більш ніж половина всього населення була щеплена двічі.

У нас дуже слабо розвивається вакцинація. А вона зараз є одним із методів порятунку, вкрай важливим.

Існує план МОЗ, за яким приблизно половина населення повинна бути імунізована до середини 2022 року. Я думаю, що це велика помилка. Ми повинні були б завершити вакцинацію нашого населення – тих, хто за щеплення – до кінця цього року.

І треба було б планувати вакцинацію не половини населення, а приблизно 30 мільйонів осіб.

Якщо буде пізня вакцинація, ми можемо отримати такі варіанти вірусу, які вже будуть малочутливі чи не чутливі до вакцини, яку ми використовуємо. Поки що практично всі варіанти, які є на території України, є чутливими до вакцинації. Тобто вона оберігає нас від цих патогенів.

Коронавірус мутує не так швидко, як вірус грипу. Мутація відбувається приблизно раз на 12 днів. Тобто, якщо людина заразилася вірусом, якщо вона хворіє протягом 20 днів, вірус може зробити в ній 1-2 мутації. Але в зв’язку з тим, що людина хворіла і одужала, її імунна система подолала цей вірус, така мутація залишилася в цієї людини і зрештою зникла.

Але якщо людина хворіє значно довше, тоді ці мутації накопичуються. Якщо мутація стає такою, яка значно легше передається іншим людям, ця людина може заразити інших людей. Ця мутація буде зберігатися в тих людей, яких вона заразила, і починати поширюватися.

Саме так і відбулося в Англії, ця мутація стала набагато більш контагиозною, вона розповсюджується з більшою швидкістю. Саме тому вона охопила Британію і пішла в інші країни.

У Бразилії випадково було поставлено поганий експеримент в одному невеличкому місті. Вони вирішили, хай люди там будуть хворіти. Хтось помре, але зрештою буде сформований колективний імунітет. Так воно і сталося. 70-80% людей перехворіли, і вірус нібито зник у цьому місті. Але люди там почали хворіти знову, і бразильська мутація пішла саме з того міста. За рахунок того, що була велика кількість людей, яка довго хворіла, накопичилася мутація, яка почала поширюватися світом.

Колективний імунітет зараз не рятує від цього нового бразильського штаму.

Що таке індійська вакцина CoviShield і чим вона відрізняється від AstraZeneca

Вакцина AstraZeneca розповсюджується в Україні, але дуже низькими темпами і в невеликій кількості. Вона зроблена в Індії, і тут до нас виникає багато питань – чи є індійська вакцина поганою, тому що вона зроблена хоч і за технологією AstraZeneca, але в Індії.

Треба віддати належне Індії – у них дуже потужні медико-біологічні науки. Вони випускають якісні вакцини і дуже багато. Чому? Передусім, тому що в Індії багато населення, вони вже наближаються до 1,5 мільярдів. Їхній інститут сироваток, який випускає CoviShield – робили і роблять понад мільярд вакцин на рік.

Це ще й величезний бізнес. І тому прокол у цьому бізнесі, тобто випуск якоїсь партії вакцин, яка не відповідає стандарту якості, призведе до величезних збитків. Як моральних, тобто до втрати престижу компанії, так і матеріальних, тому що люди зневіряться в цій вакцині, країни не будуть її купувати.

Я як вчений абсолютно переконаний, що AstraZeneca і CoviShield – вакцини абсолютно однакової якості.

Яка вакцина від коронавірусу найкраща

Коли говорять про ефективність вакцини, треба розуміти, що ця ефективність може бути проти інфікування, проти захворювання, проти тяжкого захворювання, проти летальності.

Я думаю, що взагалі з позиції реалізації – мРНК-вакцини. Це той самий Pfizer і та сама Moderna. Але я переконаний, якщо AstraZeneca й гірша, то не набагато гірша. Вона є ефективною.

В Україні розпочалася друга хвиля коронавірусу

Я вважаю, що в нас почалася друга хвиля. Прем’єр може говорити про третю, але я говорю про другу хвилю. Якщо подивитись на графік інфікованості й захворюваності в Україні, це дуже очевидна синусоїда, яка пішла на другий підйом.

Я думаю, друга хвиля буде вищою ще й тому, що до нас поступово почнуть потрапляти варіанти, люди, які є носіями мутацій, чи то з Великобританії, чи то з Південної Африки, з Бразилії, зі Сполучених Штатів. І я гадаю, на превеликий жаль, у нас буде більше хворих людей, які хворіли раніше.

Вакцинація в Україні відбувається надто повільно.

Єдині ліки від коронавірусу – плазма крові

Є три можливості боротися із цим захворюванням і з самим вірусом. Перше, звичайно, це вакцинація. Вакцина є єдиним ефективним джерелом боротьби з інфекційними захворюваннями взагалі і з цим коронавірусом, зокрема.

Другий – це карантини, тобто всі протиепідемічні заходи. І третій – це ліки проти коронавірусу. Але ліків і досі немає.

Світ спочатку думав, що ліки будуть знайдені досить швидко, і думали, що вакцина буде значно пізніше. Але вакцина з’явилася раніше завдяки успіхам медико-біологічних наук.

Фактично все лікування людей із COVID-19 – це лікування симптоматичне. Це допомога людині самостійно побороти захворювання завдяки власним силам протидії вірусу. Насамперед завдяки імунній системі.

Ще не знайшли ліки, які специфічно діють на цей вірус. Перевірили тисячі наявних ліків і не знайшли жодних, які насправді допомагають. Єдине, знайшли ліки, які допомагають подолати так званий цитокіновий шторм, тобто занадто потужну імунну відповідь. Це дексаметазон. У Британії провели дослідження і з’ясували, що ці ліки рятують від смерті приблизно третину людей під час коронавірусної хвороби.

Почали шукати й препарати, які специфічно діють на цей вірус чи на його розповсюдження в клітинах господаря. Одним із таких відомих препаратів був ремдесивір. Незначні клінічні випробування нібито підтвердили його ефективність, але велика програма досліджень показала, що все-таки ремдесивір дуже слабо працює.

Тобто ліки й досі не знайдені.

Єдині ліки, які на сьогодні є, усім відомі. Це антитіла, які виробляються у людини після того, як вона зустрілася з цим вірусом. Це плазма крові людини, яка перенесла це захворювання, у якої в крові велика кількість антитіл.

Така плазма буде специфічно працювати проти цього вірусу. Але ці антитіла можна робити більш концентрованими. Можна отримувати імуноглобулінову фракцію, очищені антитіла або моноклональні антитіла. Коли лікували Трампа, серед іншого йому ввели й суміш двох моноклональних антитіл.

Інформація, котра опублікована на цій сторінці не має стосунку до редакції порталу patrioty.org.ua, всі права та відповідальність стосуються фізичних та юридичних осіб, котрі її оприлюднили.

"Трупы, трупы, трупы наших бойцов. Они везде. Насколько достаёт глаз - везде мертвецы": Z-воєнкор опублікував сповідь недобитого окупанда з Вовчанська

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:25

Поки живі окупанти на півночі Харківщини нажахані втратами своїх військ і сприймають поранення та евакуацію з полю бою як щасливий квиток, єдина можливість ще пожити, зазначають Патріоти України. Ось який матеріал з цього приводу знайшов та переказав Ю...

Хіти тижня. Народні прикмети на 22 листопада: Цього дня не варто дарувати квіти, випивати та позичати сусідкам сьогодні не варто позичати сіль і цукор, тим більше - гроші

п’ятниця, 22 листопад 2024, 7:05

Православне свято 22 листопада за новим календарем (5 грудня за старим) - день пам'яті святителя Прокопія, який володів даром чудотворення і привів у християнську віру чимало людей (У народі - Прокоп'єв день, - Патріоти України). Українські віряни тако...