"Короткі підсумки щодо розмови Зеленського з Сі. Підсумком 30 хвилин (загалом 52, але з них десь 20 - переклад реплік) з китайського боку стали загальні розмови про традиційно дружні стосунки. І раптово - повтор заяви про неприйнятність застосування ядерної зброї, бо в такому випадку переможців не буде", - пише політтехнолог Олексій Голобуцький на своїй сторінці у соцмережі "Фейсбук", передають Патріоти України, та продовжує:
"Але Україна не має ядерної зброї. Тобто, Сі призначив тезу "в ядерній війні переможців не буде" обов'язковим рефреном для всіх своїх зовнішньополітичних заяв? Чи вважає Путіна неадекватним і оточеним такими самими неадекватами (той же Мєдвєдєв стабільно працює на цей імідж), тож критично важливо чи не щодня нагадувати Кремлю про недопустимість ядерної атаки?
З українського боку - заява Зеленського, що "миру не буде досягнуто коштом територіальних компромісів". Сі промацував готовність України поступитись територіями? Загальні межі територій для заморожування конфлікту? Стартові і межові позиції для переговорів?
В будь-якому випадку, реальним результатом розмови стало призначення спецпредставника Китаю в Україні "та інших країнах" (Росії теж?) задля "проведення поглибленої комунікації з усіма(?!) сторонами щодо політичного(?!) врегулювання кризи в Україні". Ним став Лі Хуей - експосол Китаю в Росії.
По суті, результат настільки ж незрозумілий і абсурдний, як і заяви китайського посла у Франції Шає (котрий точно знав про очікувану розмову Сі з Зеленським - тож і заяву зроблено як анонс до розмови) про відсутність правових основ в українського суверенітету. Яке "політичне врегулювання" на тлі ракетних обстрілів і скидання 0,5-1,5-тонних бомб? І коли сам же Сі регулярно каже про можливість (і недопустимість) ядерної атаки Росії. Яка "криза", якщо це повномасштабна війна, причому з усіма ознаками Третьої світової, бо вже утворено два воєнних табори: НАТО - і "вісь зла" з РФ, Ірану, Сирії та іншого агресивного мотлоху?
Ну і "поглиблена комунікація України і Росії" за допомоги Китаю теж звучить не надто змістовно. Китай бере на себе частину зовнішньої політики "молодшого партнера"? Китай буде представником російської сторони в переговорах з НАТО, бо це вже його оплачений інтерес (і його території?)?
Чи Китай просто хоче перехопити економічну частину вигод від посередництва, поки Ердогана відволік землетрус і вибори? І спецпредставник по суті все ж буде спеціальним торговим агентом?
Адже Сі не може не розуміти (та і заяви європейських політиків йому регулярно мають потрапляти на робочий стіл) - йому ніхто не довірить роль реального посередника. Бо власне не довіряють Китаю і його справжнім стратегічним цілям на континенті і на планеті. І посилювати сумнівний Китай поважною місією глобального медіатора між двома масштабними воєнними блоками ніхто не буде. Отже, в підсумку - нічого. І задачі, котрі ставить для КНР Сі щодо російсько-української війни так і лишились незрозумілими.
14 травня за новим стилем (27 травня за старим) вшановують пам'ять мученика Ісидора, святого Леонтія Єрусалимського і преподобного Серапіона Синдоніта. За юліанським календарем сьогодні вшановують старозавітного пророка Єремію, нагадують Патріоти Украї...
1. Вороже командування продовжує процес підготовки та оснащення своїх штурмових підрозділів, насамперед щодо їх адаптації до мінливих умов ведення бойових дій у тактичній зоні. . Зокрема, противник активно оснащує свої штурмові (передові) підрозділи л...