Під час особистого візиту до столиці України держсекретар США Ентоні Блінкен мав можливість ознайомитися на місці із ситуацією з протистоянням російській агресії та задати важливі питання, які не прийнято озвучувати у публічній сфері. Таку думку висловив в ексклюзивному інтерв’ю політолог Ігор Рейтерович, передають Патріоти України.
Експерт назвав три ймовірні головні цілі цього візиту.
Політолог вважає, що у Ентоні Блінкена під час цього візиту була можливість безпосередньо дізнатися, яка саме допомога потрібна ЗСУ та якими є перспективи наступу. Зокрема, за його словами, держсекретаря США могло цікавити, “які питання є найбільш актуальними для нас з огляду на підготовку, в тому числі до опалювального сезону, підготовку до осені-зими і розуміння того, що Росія скоріше за все буде збільшувати терор нашої енергетичної системи...”.
“Другий момент, я думаю, це якісь політичні поточні питання, які стосуються продовження тих реформ, які відбуваються в Україні... Я чув такі повідомлення, що це як візит ревізора: він приїхав щось перевіряти, чи ледь не буде викликати депутатів якихось до себе і задавати питання, чому вони не голосували за відкриті декларації. Блінкен може задавати подібні питання з однієї простої причини: Сполучені Штати допомагають Україні і на це ідуть гроші американських платників податків. І відповідно вони повинні бути впевнені, що ці гроші ідуть за призначенням”, - назвав Ігор Рейтерович ще одну ймовірну ціль цього візиту.
Політолог наголосив, що під час майбутніх виборів президента у США питання допомоги України буде ключовим. “Йому треба розуміти, що з цими грошима відбувається, що це за корупційні скандали, які час від часу виникають... і як Україна збирається взагалі це питання вирішувати. Тут, до речі, мова йде ж не тільки про антикорупційну політику, я думаю, тут прив’язали певною мірою і деолігархізацію, і питання, пов’язані з відкриттям декларацій, і питання, пов’язані з певними іншими законами, які є на розгляді в Верховній Раді”, - припустив експерт.
Третя ціль цього візиту може полягати у тому, щоб підтвердити доцільність та необхідність отримання Україною нового озброєння. “Про це не було нічого сказано [офіційно], але можна не сумніватися, що розмова щодо надання певних видів озброєння Україні знову була на порядку денному. Україна багато вже часу просить ATACMS. Блінкен, до речі, є одним із головних лобістів надання нам цього озброєння. Я думаю, що він якісь додаткові аргументи тут отримав. Будемо сподіватися, що він їх зможе передати безпосередньо президенту Сполучених Штатів і переконати його в тому, що це озброєння Україні треба", - підсумував Ігор Рейтерович.
Лідер гурту "Хамерман знищує віруси", журналіст Альберт Цукренко прокоментував фото, які ілюструють деградацію Донецька після початку війни та захоплення його російськими окупантами, передають Патріоти України. "рсск мір", - написав він лаконічно у Fac...
День Злуки, який мав би символізувати єдність України і нашого суспільства, доводиться застерігати проти серйозної проблеми. Влада взялася, крім опозиції і громад, шельмувати й військових. Тепер уже не лише запуском безуглих депутатів, а з використання...