Обраний президент США Дональд Трамп після своєї інавгурації 20 січня «кине Україну напризволяще», військова й економічна допомога, ймовірно, значно скоротяться. Таку думку у своїй колонці для The Telegraph висловив американський політик і дипломат, колишній радник президента США з національної безпеки Джон Болтон, передають Патріоти України.
Розмірковуючи, як розвиватиметься ситуація після інавгурації Дональда Трампа, Болтон висловив упевненість, що попереду «темні дні», які не обіцяють нічого хорошого для інтересів Заходу та України. За його словами, Трамп відчуває ворожість до НАТО і ці почуття схожі з його ставленням до України. «Переговори з Росією почнуться швидко», — вважає Болтон.
Крім того, що скоротиться допомога США, зменшиться також фінансова підтримка України з боку ЄС. За словами ексрадника Трампа, в Європі поспішають відродити комерційні зв’язки з Москвою.
Болтон переконаний, що розмова Трампа з російським диктатором Володимиром Путіним ще не відбулася, але щойно це станеться бажання республіканця закінчити війну може значно збільшитися. І в гіршому випадку це означатиме капітуляцію перед вимогами Росії.
Ексрадник Трампа також вказав, що чинний президент Джо Байден поставив національні інтереси США під загрозу, проваливши реалізацію допомоги Києву та не розробивши виграшну стратегію. «Його адміністрація допомогла створити нинішній глухий кут на полі бою, що стримується постійними, але марними погрозами Кремля про «ширшу війну», — пише Джон Болтон.
Дипломат також підкреслює, що допомога Україні в життєво важливих інтересах НАТО і будь-яка мирна угода з РФ має бути тимчасовою, щоб майбутнє країни залишалося відкритим.
Припинення вогню вздовж наявних військових ліній фронту під час переговорів може бути неминучим, вважає Болтон. «Ми повинні наполягати на тому, щоб у будь-якій остаточній угоді було чітко зазначено, що лінії, які зрештою будуть проведені, не мають жодного політичного значення», — зазначає екс-радник Трампа.
Потенційна угода також не має створювати демілітаризованих зон між українськими та російськими військами всередині України або вздовж офіційного кордону двох країн в інших місцях. Болтон також вважає, що розгортання миротворців ООН «має сумну історію» і навряд чи сприятиме закінченню конфлікту. Навіть, якщо йтиметься про миротворців під егідою НАТО, а не ООН.
Також, підкреслює Болтон, Україну не можна обмежувати у вступі до НАТО або у співпраці з Альянсом — країна в будь-якому разі залишиться суверенною. «Ми не маємо погоджуватися на примусову нейтралізацію, яку у Холодну війну називали «фінляндизацією», — закликає автор колонки.
Підсумовуючи, ексрадник президента США припустив, що ймовірне майбутнє України є похмурим і закликав не погіршувати ситуацію «безпорадною мирною угодою».
На Харківщині бійці роти "Karakurt Colony" 2-го механізованого батальйону 3-ої окремої штурмової бригади провели зачистку села Копанки, де напередодні зафіксували підняття російського триколору, повідомляють Патріоти України. Завдяки точній координації...
Білоруські військові заявили, що їм вдалося створити аналог Starlink — комплекс "Куліса". Про це повідомив начальник зв'язку армії Білорусі Вадим Романов, передають Патріоти України. Так звана новинка супроводжувалася сюжетами по держканалах під назвою...